Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

189 Kč

Žánr: Sci-fi
Počet stran: 342
Nakladatel: FANTOM Print
Série: Devět dní
Díl: 1.
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

Více informací můžete zjistit na webu autorky: devetdni.cz

 

 „MEZI VRAŽEDNÝM ŽIVLEM A SMRTÍCÍ IDEOLOGIÍ…
… dva úhly pohledu v rozpolceném postapokalyptickém světě.“
Pojďte překročit Hranici civilizace, kde končí bezpečná zóna a začíná nevyzpytatelná divočina. Když budete mít štěstí, nezasáhne vás záhadná Růžová bouře, nenapadne krvelačná vlkuma a nezabloudíte, protože v tomhle světě se GPS nevede. Ale ani pak nemáte vyhráno. Přežít Růžovou bouři není jen tak a ze spárů Inkvizice možná nevyjdete živí.

Nejtěžší na tomhle světě je v něm žít

Citadela. Vzor všech ctností, hlavní kazatelna, z níž zaznívá Boží slovo, a také centrum těch nejkrutějších represálií, jaké je možné si představit. Anomálie se netolerují, kacířství se tvrdě potírá. Největší poctou pro malé kluky je stát je Jestřábem, členem elitních jednotek agentů pro speciální operace. Lee Parker to štěstí měl, jenže každá mince má dvě strany. Coby Jestřáb se ocitá sám v protolese se Serou Trantorovou, a to už zase taková klika není, ačkoli Sera je po čertech krásná ženská.
Sera je totiž Povstalkyně, a Povstalci jsou přece špína a dotýkat se jich se doporučuje jen v nejkrajnějším případě. Odporují víře, chovají zvířata, šíří nemoci a celkově představují velké riziko pro Boží řád. A také baží po návratu ke „starému světu“ se vším krásným a přirozeným a podnikají ničivé záškodnické akce proti Citadele a její demagogii.

Čistota a zbožnost

Sera se může utěšovat alespoň tím, že nezemře hned. Lee má totiž za úkol dostat ji živou, přivést zpět a předat neporušenou k „výslechu“. Ale pozor: ona se jen tak nedá. Leeova víra s heslem „věřit a nepochybovat“ narazí na stejně houževnatý odpor mladé ženy, která by se dala nazvat vším možným, jen ne „špínou“.

Kde je vlastně pravda? Sera pevně věří, že Jestřábové jsou zlo. Lee věří, že Povstalci jsou ztělesněná neřest. Avšak venku běsní nevyzpytatelný atmosférický živel, v jeskyni je dost těsno a jistota, která se na začátku zdála tak neochvějná, se najednou kýve v základech. A co teprve, pokud se jim podaří dostat ven; jakým směrem se dát? Nebudou na ně vlastní lidé pohlížet jako na zrádce? Nezískalo jejich odmala pěstované přesvědčení povážlivé trhliny? Kde končí halucinace a kde začínají tak přísně zapovězené city?
Odpovědi na palčivé otázky přináší nakladatelství FANTOM Print v postapokalyp­tickém románu Devět dní z pera nové české autorky Zuzany Strachotové, která vás doslova nakazí svým nevyléčitelným nadšením pro postapokalyptické světy a díky osobním zkušenostem s bojovým uměním vás vezme na jednu velkou strhující jízdu, která končí až na poslední stránce, kde znovu chytíte dech.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Zuzana

08. 11. 2017

Tohle si prostě musíte a chcete přečíst! Je to neuvěřitelně napínavé, akční, nevyzpytatelné, nepředvídatelné, plné zvratů, intrik a tajemství. Snad poprvé ve svém životě jsem hrozně moc ráda, že jsem dala šanci české tvorbě. Věřím, že si také zamiluje prostředí, které sice není úplně originální či nové pro čtenáře sci-fi, ale to mu vůbec neubírá na kráse. Dále doufám, že vás děj také vtáhne a už nepustí do samotného konce a že budete hlavním hrdinům držet palce a přát jim co nejméně kulek v těle. Samotný konec knihy je otevřený, což mi taktéž způsobilo menší/vetší šok, ale jak jsem se již informovala, velká část druhého dílu je již napsána a já se už teď nemohu dočkat dalšího dobrodružství Sary a Leea!

12. 11. 2017

Pecka. Přečteno během neděle. Perfektní svět, postavy, skvěle popisované bojové scény, parádně rozložený děj, který ani chvíli nenudil a pěkne gradoval. Ani se mi nechce věřit, že je to prvotina. Těším se na další knížky autorky.

kateřina

13. 11. 2017

Parádní knížka! Čtivá, akční, s nápaditým příběhem a přitažlivým prostředím a uspořádáním společnosti. S postavami mi bylo dobře a fandila jsem jim. Popisy bojů, akce a zápletka - naprosto precizní. Vymyšlený svět – paráda. Náboženství – luxus. Těším se na další díly.

15. 11. 2017

Od začátku do konce si kniha drží vysoko nasazenou laťku a všechna očekávání, která jsem měla, byla naplněna. Zklamání mohla přinést snad jen romantická linie, která některým nemusí být po chuti a může se zdát předvídatelná. Z mého pohledu tak nepůsobila, děj doplňovala a dodávala mu další rozměr a lidskou uvěřitelnou linii. Rozhodně nelituji, že jsem po knize sáhla a vybočila tak ze svých obvyklých žánrů. Celá recenze k přečtení na vendi13.blogspot.cz

Tomáš

12. 12. 2017

Ctu scifi, fantasy a mystery literaturu uz 27 let ale uz dlouho mne zadne knížky nezaujaly tak jako tyto dva dily Naslouchace. Precteny za dva dny. Muzu jen doporucit.????

Ondrej

09. 01. 2018

dal jsem na recenze zde. a si zacinam myslet, ze je psali stejni lide, co jsou v podekovani autorky. nijak originalni love story v nejakem...postapo svete? ale tak hloupe popsany, ze me vlastne ani nezajima, co se stalo a co je duvodem. a zvraty tak hloupe, ze i teletubies jsou proti tomuto dilku vrchol akcni fantastiky.

Lucie

26. 01. 2018

Výborná kniha z tak trošku apokalyptického světa. Dovedně popsané scény i situace. Hlavní postavy charakterově odlišné a přitom ve skvělé spolupráci. Kniha měla i pár mezer a ocenila bych více informací, ale rozhodně stojí za přečtení... http://lucy-lillianne.blogspot.cz/2017/11/devet-dni-recenzni-e-kniha.html

Tery Jílková

27. 01. 2018

http://www.zapisnik-spisovatelky.cz/devet-dni-recenzni-e-kniha/ Kniha byla super, u mě předčila i leckteré zahraniční fantasy. Tohle by si prostě fanoušci fantasy měli přečíst!