Děti plástve - část první

Josef Pecinovský

109 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 280
  Nakladatel: Epocha
  Série: Plástev
  Díl: 2.
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Volné pokračování úspěšného autorova románu Plástev jedu.
  Představte si svět, který je tak přelidněný, že celý povrch kontinentů je zastavěný až do výšky několika set metrů, svět věčné tmy anekonečného zmaru, v němž vedle lidí žijí zmutovaná zvířata a degenerované rostliny.Nepříliš vhodné místo pročlověka. A přesto zde žijí v rodovém zřízení tisíce lidí. Mezi nimi i dvojčata Kastor a Polydeukés, které od sebe rozdělí nešťastný sled událostí. A existují také lidé, kterým je tajemná společnost žijící na dně plástve trnem v oku a hledají prostředky, jak ho dobýt a rodové klany zlikvidovat. Pár tisíc takřka bezbranných primitivů údajně ohrožuje pohodlný život milionů, žijících v blahobytu v horních sférách plástve. Jedinou nadějí pro vítězství ve válce, které má zajistit nadvládu vyvolených, je právě Kastor. Ale Kastor je současně jedinou nadějí svého kmene…


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Radek Nesnídal

23. 01. 2014

je pro mě osobně kultovním sci-fi, které jsem četl již několikrát a proto jsem při vydání tohoto pokračování s koupí neváhal ani minutu. Autor ještě víc rozvíjí svou pochmurnou vizi budoucnosti, kde se sice radikálně změnilo životní prostředí, ale charaktery lidí a jejich zlé vlastnosti jako jsou hamižnost a sobectví, přežívají v nezměněné formě. V knížce se setkáte s postavami, které vystupovaly už v Plástvi jedu, ale zároveň nastupují postavy nové - "děti plástve". Ty mají snahu uniknout z nastavených poměrů a zajetých kolejí. Jak to všechno dopadne ukáže až další díl, který se právě chystám číst.

Martin

17. 03. 2014

Kdysi jsem zde našel kus textu z plástve jedu, ale tehdy jsem si myslel, že jde o povídku. Až teď při vydání těchto pokračování jsem zjistil, že to nebyla povídka, ale začátek famózního příběhu, proto jsem se těšil na jeho pokračování. Bohužel jsem se ale až do 3/4 nějak nemohl vpravit do děje. Připadalo mi, že se neustále objevují nové postavy, neustále se něco opisuje a viceméně se nic neděje. Až ke konci konečně nabral děj ten správný spád a doufám, že další díl už v tomhto tempu a přímé linii poběží až do konce.

Jiri Gutman

15. 06. 2014

Myslím, že kdysi to byla opravdu povídka, která člověku utkvěla v paměti. A škoda, možná mělo zůstat jen u vzpomínky.


Doporučujeme