120 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 392
  Nakladatel: Triton
  Rok vydání: 2007
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Když slavní Beatles v roce 1969 natočili svou snad námětově nejbohatší desku, nemohli tušit a dodnes určitě netuší, že o dvacet let později bude na náměty textů jejich písní napsána kniha sci-fi povídek. Album Abbey Road nabízí sedmnáct textů na ty nejrůznější náměty. Vzniklo tedy sedmnáct povídek, a protože verše Johna Lennona i jeho přátel skutečně nabízejí motivy z jiných světů, nemohou povídky pochopitelně patřit jinam než do světa fantastiky. Pravda, někdy si autor vyložil tyto texty poněkud volně, avšak věrně se snažil zachovat atmosféru, která na člověka dolehne při poslechu těchto písní, atmosféru fantastického světa a jiných vesmírů, atmosféru veršů, nad jejichž výkladem by mohli literární vědci trávit staletí. A pokud výsledný dojem někomu připadá až příliš pochmurný, je to možná i odrazem doby, v níž kniha vznikala.

  Dvě povídky z této sbírky (Nos to závaží a Její veličenstvo) se mohou chlubit tím, že získaly Mloka, tedy první místo v soutěži o cenu Karla Čapka v letech 1986 a 1987.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Martin

02. 07. 2013

Paradoxně první povídky, díky kterým získala tato zbírka "povídek ze šuplíku" obal a které mněly být jejím hlavním lákadlem, pro mne byly naprosto nestravitelné a stálo mne hodně úsilí je dočíst a pokračovat dál. Naštěstí kvalita se směrem k závěru rapidně zlepšuje, takže to nakonec přeci jen nebyly vyhozené peníze a hodně povídek si budu ještě dlouho pamatovat.

Petr

23. 08. 2013

Musím souhlasit s předchozí recenzí. Ze začátku za trest, špatně se četlo. Ale od cca půlky to šlo jedním dechem.


Doporučujeme