e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Výš než v sedmém nebi

Griet Op de Beecková

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Společenské romány
  Počet stran: 320
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2015
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Pět vzájemně propojených postav vypráví svůj příběh.

  Lou je dvanáct, Eve šestatřicet, Elsie dvaačtyřicet, Casperovi šestačtyřicet a Josovi jednasedmdesát. Vyprávějí svůj příběh o nečekaném štěstí, které však všechno jen zkomplikuje, o tajemstvích, jež se zdají být příliš velká, o složitosti mládí a překážkách, které narostou do takových rozměrů, že se dají stěží překonat. A také o pocitech člověka, jenž se ocitne na hranici, za niž se může vydat už jen on sám.

  V knize Výš než v sedmém nebi bojuje pětice velmi rozdílných postav spíš se sebou samými než spolu navzájem, v životě, který je strašlivě nádherný a zároveň nádherně strašlivý.

  Griet Op de Beecková (nar. 1973) je belgická autorka. Deset let pracovala jako dramaturgyně významných vlámských a holandských divadel, poté začala psát pro společenský týdeník HUMO a deník De Morgen. Za svou prvotinu Výš než v sedmém nebi (2013) získala Bronzovou sochu za nejlepší nizozemsky psaný debut a byla nominována na ocenění Literatuurprijs 2013 a Academica Literatuurprijs 2014. Režisér Jan Matthys připravuje filmové zpracování románu, autorka k němu píše scénář.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme