Kouzelný náramek

Viola Shipmanová

238 Kč

Žánr: Pro ženy
Počet stran: 308
Nakladatel: Leda
Série: 978-80-7335-443-5
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít.
Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky.
Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky.
Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku.
Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.


"Idylické prostředí a sympatické postavy dělají z autorčiny prvotiny pohodové čtení pro všechny, kdo mají rádi rodinné romány, jejichž osu tvoří vztahy mezi matkou a dcerou."
(Booklist)

"Musela jsem plakat, přemýšlet a zase plakat. Málokdy se povede, abyste našli knížku, která vás k tomu přinutí v tom dobrém slova smyslu. Přečetla jsem si ji pak ještě jednou – prostě jsem nemohla odolat. Tak je dobrá!"
(Caroline Leavitt, New York Times)

"Prvotina Shipmanové hraje na všemožné citové zvonky a píšťalky, je to jakýsi beletristický rádce, jak žít dobrý život: Žij! Miluj! Směj se! Všímá si všeho, co je důležité – rodina, přátelé, láska, prostý život – způsobem, který zahřeje u srdce a občas naplní oči slzami. Výborně napsaná knížka, která se nestydí za sentimentalitu."
(Kirkus Reviews)


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Hana

14. 08. 2017

Kouzelný náramek Viola Shipmanová Dostala se mi do rukou knížka se silným příběhem. Nečte se jedním dechem, ale pozvolna. Každá kapitola se týká jednoho hluboce lidského příběhu, podaného tím nejlaskavějším tónem. Je to příběh tří žen, babičky, dcery a vnučky. Babička Lolly žije v městečku Scoops u jezera Lost Land. Je velmi osamělá, odešle dceři Arden a vnučce Lauren přívěsek na náramek, aby se jim připomněla. Obě ženy to vyděsí a domluví se, že pojedou za matkou. Zjistí, že Lolly ztrácí pamět a rozvíjí se u ní demence. Že bude potřebovat stálou péči. Oběma je to líto, ale samy se potýkají s problémy ve svém životě. Arden utekla ze Scoopsu, protože se jí nelíbilo maloměsto. Matka se jí zdála směšná. Vdala se za prvního muže, který se naskytl a usadila se ve městě. Porodila dceru a rozvedla se. Nyní se potýká s nedostatkem peněz. Lauren studuje vysokou školu ekonomickou, kterou si nevybrala. Ráda by studovala malířství, ale kvůli ekonomické situaci matky nemůže. Po příjezdu do Scoopsu se sbližují s babičkou a matkou Lolly.Pomocí vyprávění o přívescích na náramku s ní znovu prožívají její život. Každý přívěsek znamená jeden příběh ze života. Šicí stroj- abych byla svojí rodině stále nablízku. Je to příběh o tom, jak přišla její babička z Irska do Ameriky. Létající drak- aby byl život plný zábavy Dílek puzzlu- abych měla v životě nejvíc přátel, abychom se vzájemně doplňovali. Je to příběh o tom, jak Lolly našla nejlepší kamarádku. Zmrzlinový kornout- abych měla život plný nadšení, pro vše co budu dělat. Potáplice- aby byl život plný lásky, kvůli které se vždy vrátím domů. Tento příběh se mi nejvíc líbil. Je to o potáplicích, které se usadily nedaleko srubu Lolly. Lolly je pojmenovala Ethel a Fred. Potáplice spolu stráví celý život. Jsou věrné. Je to i příběh o tom, jak Lolly našla manžela a jak moc ho milovala. Knížka-aby náš příběh nikdy neskončil. Je to poslední přívěšek, který dostala Lolly od své dcery a je v něm slib, že Arden napíše knihu s příběhy ze životy Lolly. Kniha se čte velmi hezky, ale jedna kapitola mi pokazila celkový dojem. Jmenuje se hořčičné semínko. Je to příběh o víře v boha o zázraku a nadpřirozenu. V tak realistické knize působí jako propagace náboženství. Kazí to celkový dojem z jinak poutavé knížky. Když pominu tuhle kapitolu, zůstane mi příjemný dojem. Doporučuji pro čtenáře, kteří mají rádi silné příběhy a umí si je vychutnat.


Doporučujeme