179 Kč

Žánr: Paranormální fantastika a romance
Počet stran: 231
Nakladatel: Fortuna Libri
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

možné je přece cokoliv!

Galilejec

 Kdo byl ve skutečnosti Ježíš? Byl opravdu takový, jak nám jej Bible předkládá?

Mladá česká autorka Kristýna Freiová, absolventka Literární akademie, ve své prvotině líčí příběh Galilejce Ješuy, který odložil svou nesmrtelnost, svá křídla, křídla archanděla, aby se jako člověk pokusil změnit náš svět.

Hlavní postavou románu však není Ješua, muž s nadpřirozenými schopnostmi, bojující s předsudky, nedůvěrou a zaslepeností lidského světa, ale jeho žena Dina. Dina se provdala za syna tesaře Josefa s touhou žít obyčejný život, takový, jaký jí doba přisoudila. Záhy však poznává, nakolik se zmýlila. Po boku manžela objevuje realitu, která jí dosud zůstala skryta. Tehdy ve vyprahlé izraelské krajině se měl náš svět navždy změnit. Proč se tak nestalo, není pro čtenáře záhadou.

Kniha Galilejec sahá za hranice evangelií, až do světa, který by se mohl stát naší realitou.   Autorka říká: „Literatura by nás měla posouvat kupředu, měla by nám pomáhat k překročení naší reality. Protože co když se za jejími hranicemi skrývá něco mnohem většího, něco, o čem v hloubi duše všichni sníme? Proč se neotevřít netušeným možnostem? Proč se nepokusit číst fikci, která by mohla stejně tak být skutečností?“

O autorce

Literatura může mít mnoho podob, tak jako naše realita. To zjistila i autorka románu Galilejec. Ač Kristýna Freiová vystudovala obor Tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze, pochopila, že spisovatel musí jít vlastní nevyšlapanou cestou, kterou před ním nikdo nekráčel.

Kristýna Freiová říká: „Literatura by nás měla posouvat kupředu, měla by nám dopomáhat k překročení, naší reality. Protože, co když se za jejími hranicemi skrývá něco mnohem většího, něco, o čem v hloubi duše všichni sníme? Proč se neotevřít netušeným možnostem? Proč se nepokusit číst fikci, která by mohla stejně tak být skutečností?“


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme