Zdravotně-kompenzační cvičení

Andrea Levitová, Blanka Hošková

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Medicína, zdravotnictví
  Počet stran: 112
  Nakladatel: Grada
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi
  Zdravotně-kompenzační neboli zdravotně-vyrovnávací cvičení definujeme jako soubor cviků, kterými se zaměřujeme na jednotlivé oblasti pohybového systému (klouby, vazy, šlachy, svaly), a tím cíleně působíme na zlepšení zdravotního stavu jedince, především na stav pohybového systému. Zdravotně-kompenzační cvičení má nezastupitelnou úlohu v primární i sekundární prevenci funkčních poruch pohybového systému, proto je zařazujeme u všech věkových kategorií. Cílem knihy je vytvořit představu o tvorbě zdravotně-kompenzačních programů týkajících se konkrétních zdravotních oslabení pohybového systému. Jednotlivé segmenty a oblasti pohybového systému spolu funkčně souvisejí, přesto uvádíme konkrétní oblasti páteře a kloubů samostatně. Kniha navzájem propojuje dvě hlavní části – část teoretickou a část praktickou, ve které najdete příklady jednotlivých cviků (od nejjednodušších až po středně a velmi obtížné) použitelných i pro tvorbu individuálních pohybových programů. Zařazením
  zdravotně-kompenzačního cvičení vytvoříme základní předpoklad nejen k dosažení vyšší výkonnosti ve škole, v práci, ve sportu, ale také přispějeme ke zdravému životnímu stylu.
  K vysoké didaktické hodnotě a praktičnosti publikace přispívá 127 instruktivních kreseb.
  Kniha je určena odborné veřejnosti. Cílem je uvést do problematiky nejen trenéry, cvičitele ve fitness centrech, učitele tělesné a zdravotní tělesné výchovy, ale i sportovce. Je vhodná jako výukový materiál pro oblast škol a center zaměřených na vzdělávání zdravotnické i pedagogické populace. Pro oblast fyzioterapie je text informativní.
  Autorky mají s tematikou bohaté zkušenosti, které uplatňují nejen na FTVS, ale i na dalších vysokoškolských pracovištích.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme