• -40%

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

219 131 Kč

Akce končí za 00:00:00

  Formát titulu:
  Kategorie: Cestopisy
  Počet stran: 264
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Cestopis o návratech nejen na Srí Lanku vychází ke 100. narozeninám Miroslava Zikmunda.

  Sloni žijí do sta let je cestopis prostorem i časem, příběh o náhodách, zrání a stárnutí. Je to kniha o životních návratech.

  Vyplujte na zámořskou cestu na exotickou Srí Lanku a do vzpomínek cestovatele Miroslava Zikmunda, který vám chce vyprávět o zelených čajových plantážích, divokém oceánu, nezapomenutelných výhledech z nevyzpytatelných hor, na jejichž vrcholcích se vám zamotá hlava horkým vzduchem promíseným s vůní ibišku a jasmínu. Vydejte se na cestu náhod, přátelství a zrání a oslavte s ním sto let naplněných cizokrajnými dálkami, pestrými barvami, tisícem chutí a zážitků!

  Miroslav Zikmund se narodil 14. února 1919 v Plzni. Se svým celoživotním parťákem Jiřím Hanzelkou procestoval celkem 83 zemí světa. V roce 2000 se již potřetí vydal na Srí Lanku, tentokrát však s Petrem Horkým a Miroslavem Náplavou. Jejich putování je protknuto nejen výpravami k posvátným chrámům, které už po staletí stráží sošky buddhů, ale i návštěvami u nevšedních osobností, jakými byl například spisovatel Arthur C. Clarke nebo slavný srílanský tanečník a Miroslavův dávný přítel Čitrasena.

  Miroslav Zikmund v roce 1969 odjel na Srí Lanku oslavit svou padesátku. Pojďme jeho neuvěřitelné 100. narozeniny oslavit symbolickým návratem do tropického ráje.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme