Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Příběhy mořeplavců

kolektiv autorů

389 Kč

Kategorie: Cestopisy
Počet stran: 465
Nakladatel: Jota
Rok vydání: 2017
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, mobi

Ahoy! Pojeď s námi na moře!

První dějiny české a slovenské mořeplavby.

Dlouho očekávaná publikace o historii české a slovenské mořeplavby vás provede vývojem tohoto pozoruhodného fenoménu země, jež má k moři víc než daleko. Obsahuje množství příběhů nejvýznačnějších českých a slovenských mořeplavců 20. a 21. století, kteří dokázali obeplout svět. Autentické příběhy Richarda Konkolského, Jozefa Varsányiho, Jiřího Albrechta, Ivana Orla, Oldřicha Karáska, Františka Sýkory, Jiřího Denka, Vlada Porvaznika a dalších až po působivé vzpomínání na legendární osobnost Rudolfa Krautschneidera.

Kdy a proč napadlo naše mořeplavce obeplout svět? Jak se dá v našich podmínkách postavit loď? Co vše během plaveb zdolali a do jakých úskalí a nebezpečí se dostali? Co jim plavba dala a naopak vzala? Kudy vede nejkratší cesta ze srdce Evropy na moře? Odpověď na tyto a množství dalších otázek naleznete v této jedinečné publikaci, která zahrnuje i přehledné dějiny mořeplavby, množství faktografických údajů o technických parametrech konkrétních lodí a informací nezbytných ke znalosti mořeplavby.

Kniha je bohatě provázena fotografiemi, dobovými materiály a ručně malovanou samostatně vloženou mapou s vyznačenými trasami. Doplňují ji krásné ilustrace Mikkela Odehnalů.

Tak ahoy! Pojeď s námi na moře!

Touha zvaná oceán!

Autentická svědectví Čechoslováků, kteří dokázali obeplout svět.

Dlouho očekávaná publikace o historii českého a slovenského mořeplavectví.

Úžasné plavby českých a slovenských mořeplavců, kteří jako jediní dokázali obeplout svět.

Množství autentických příběhů mořeplaveckých osobností v jedné jediné knize.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme