Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Léčivá moc kamenů

Miroslav Procházka

365 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Domácí lékař
  Počet stran: 240
  Nakladatel: Alferia
  Rok vydání: 2009
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: pdf
  Knihu napsal lékař a milovník minerálů MUDr. Miroslav Procházka. Zájem o tradiční medicínské systémy a etnomedicínu jej vedl k tomu, že se podrobně zabývá fenoménem drahých kamenů v lékařských vědách.

  Barevná publikace je bohatě fotograficky dokumentována. Autorem snímků kamenů je Mgr. Lubomír Thin.

  Vždyť až do nedávné doby cenu kamene netvořila kritéria estetická, ale právě možnost pragmatického užití v terapii, ovlivnění nálady, nastavení myšlenkových pochodů nositele!
  Kameny a polodrahokamy fascinovaly lidské pokolení od pradávna. Léčivou moc krystalů objevili lidé už v temném středověku. Zajímavá je přitom shoda kultur, vzdálených si časem a prostorem v náhledu na účinky konkrétních drahých kamenů. Údaje v knize jsou shromážděné z různých starých pramenů, mají čtenáři poskytnout informace o této zajímavé oblasti, nejsou však návody k samoléčbě. Už v sedmdesátých letech 20. století doporučila Světová zdravotnická organizace (WHO) studium tradičních technik, v nichž může být i mnoho racionálních mechanizmů účinku platných i v 21. století.

  Jedinečnost této knihy tkví také v profesionální fotogalerii jednotlivých drahokamů. V příloze jsou kameny přiřazeny i k jednotlivým znamením zvěrokruhu, dnům v týdnu.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit