99 Kč

Žánr: Krimi, detektivky
Počet stran: 344
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2011
Jazyk: Český
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Zapletení je zdařilá kombinace kriminálního příběhu a psychologického thrilleru. Vše začíná vraždou Jindřicha Telaka, účastníka psychoterapeutického sezení v budově jednoho varšavského kláštera. Případem se zabývá prokurátor Teodor Szacki, unavený a znuděný byrokratickými praktikami a manželským stereotypem. Szacki cítí, že mu život proklouzl mezi prsty, tento případ však všechno změní.  Bude se muset proplést labyrintem rozmanitých postav: mladá a vyzývavá novinářka, excentrický psychiatr, chlípný kolega od policie, paranoidní historik... Szacki odhaluje hrozivou moc některých psychoterapeutických metod. Byl vrah jedním ze skupiny? Pokud ano, měl by Szacki hledat motiv mezi samotnými členy skupiny, nebo mezi těmi, o nichž se během sezení hovořilo?

Prokurátorovo pátrání po vrahovi odkryje jinou vraždu, která se stala o dvacet let dříve, před pádem komunismu. Szacki postupně zjišťuje, že někdy je lepší nevědět — pro své vlastní bezpečí.

Zygmunt Miłoszewski (nar. 1975) je reportér a redaktor, v současné sobě pracuje pro Newsweek. Jeho první román Intercom vyšel roku 2005 a vzbudil velký ohlas. Je to hororový příběh, který kombinuje reálné a nadpřirozené prvky z prostředí dnešní Varšavy. V roce 2006 vyšel jeho román pro mladé čtenáře Zmijí hory a v roce 2007 kriminální román Zapletení. V současnosti pracuje na filmovém scénáři podle knih IntercomZapletení.

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

jiri březina

14. 01. 2012

Výborná detektivka a zároveň jakýsi "román pro muže". Perfektně napsané, pointa čtenáře odmění.

Jiří Vlček

03. 03. 2012

Včera jsem knihu začal číst, po pomalejším úvodu se kniha rozjede takovým tempem, že nedokážete přestat. Takže včera jsem četl do bezvědomí, ráno pokračoval, a pak dočetl. A pak jsem seděl na gauči a hodinu to rozdýchával.

Hana Kyrianová

01. 09. 2012

Líbilo se mi polské prostředí, ráda jsem srovnávala s ČR. Námět byl originální a psychologie postav (hlavně hlavního hrdiny) se mi taky moc líbila.

Jiří Malý

04. 09. 2012

Rozhodně velmi dobré čtení, zcela odlišné od všech posledních detektivek, které jsem v poslední době četl (převážně severské). Doporučuji vaší pozornosti. Jen ta polská jména a názvy ulic mě většinu času neskutečně štvaly... :-)

Petr

26. 07. 2013

Tak kniha mě celkem zaujala, ale už míň než jiné detektivky. Pomalý úvod, ale ta poslední třetina mě už držela. Jen se mi pletly strašně Polské jména a názvy...

Libuše Černá

25. 12. 2013

Je to povedená detektivka. Zaujalo mě téma rodinných konstelací, to je v dnešní době zajímavý způsob terapie.


Doporučujeme