Kniha zvláštních nových věcí

Michel Faber
vázaná
Není skladem
Ale děláme vše pro to, abychom pro vás knihu sehnali.

Peter Leigh je misionář, který se má vydat na nejdůležitější cestu svého života. Opustí tak svou milovanou manželku Beu a po dlouhém letu dorazí na vzdálenou planetu, kde místní obyvatelé lační po učení Bible – jeho „knihy zvláštních nových věcí“. Tato výprava vystaví zatěžkávací zkoušce Peterovo náboženské přesvědčení, jeho povědomí o tom, co ještě zvládne lidské tělo, a ze všeho nejvíc jeho lásku k Bee.

Kniha zvláštních nových věcí je veskrze originálním dobrodružným příběhem o víře a poutech mezi dvěma lidmi, které od sebe dělí mnoho světelných let. V tomto důležitém románu, prvním velkém od Kvítku karmínového a bílého, se Faber jako již tolikrát předtím vymkne veškerým žánrovým očekáváním.

Překladatel: Viktor Janiš
Kategorie: Česká a světová literatura
Počet stran: 452
Nakladatel: Kniha Zlín
Rok vydání: 2016
Rozměr: 24 x 18 x 3 cm
Typ vazby: vázaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788074734458

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Poštovné ZDARMA při objednávce nad 699 Kč pro všechny dopravce.
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 29 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 699 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

83%
328 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 83%

Čtenářská recenze
13.10.2016

“Kniha zvláštních nových věcí” je nádherný román, ve kterém nenajdete hluché místo. V zásadě pojednává o lidech a vztazích mezi nimi, ať už to jsou lidé pozemští či vzdálenější, o schopnosti rozhodnout se mezi (po)voláním a láskou, o vyrovnání se s vlastní minulostí i budoucností. Zasazení děje na planetu ve vzdálené galaxii je v podstatě jen nutnou kulisou pro příběh. Tím ale nechci naznačovat, že by autor planetu Oasis nebral vůbec vážně a věnoval jí málo prostoru. Naopak, mezi mé oblíbené pasáže patří kupříkladu Faberův úžasný popis místní atmosféry a dokonale zvláštní ekosystém výborně nahrává biblickým aluzím. Navzdory tomu, a i faktu, že hlavní postava je kazatel, to ovšem není kniha o náboženství, stejně jako se nejedná o sci-fi jako takové. Hlavním nositelem děje je Peter, ideální křesťan, který se nevtírá, snaží se jít příkladem a má soucit a pochopení, sám má za sebou divokou minulost, ze kterému mu pomohla se dostat právě jeho žena Bea. Bea, která zůstala na Zemi a s Peterem může komunikovat pouze prostřednictvím elektronických dopisů a díky ní dostáváme nahlédnout do dějů na naší planetě ve Faberově nespecifikované budoucnosti: Zemi postihuje řada nebývale silných přírodních katastrof, která následně vyvolává rozpad místní infrastruktury a neprospívá ani mezinárodním vztahům. Jak může ženě trpící úzkostí a nedostatkem doma v Anglii pomoci muž, který nachází skutečnou oázu křesťanství a archaické prostoty a klidu na vzdálené planetě? Tahle kniha mě oslovila na skutečně mnoha úrovních, je poetická i napínavá, děj je zpočátku povlovný, spíše než jako příběh působí jako sled přítomností, s důrazem na detail, duševní rozpoložení, ale zároveň se mu nějak daří vás neustále vtahovat hlouběji a hlouběji dovnitř. Bez přestávky. Prostě pořád. Je to kniha, kterou jsem nechtěla nikdy dočíst, ale odkládat se to už také nedalo. Jsem upřímně ráda, že se českého překladu ujal právě Viktor Janiš, protože u něj mám jistotu, že si dal tu práci a má ten dar, aby Faberův nádherný jazyk přeložil přesně tak, jak odpovídá duchu a atmosféře příběhu.

Čtenářská recenze
22.10.2016

Skutečně nevšední román, který ve své podstatě není příliš originální, ale vynahrazuje to psychologická a filozofická hloubka a snad i naléhavost témat, o kterých Faber v tomto románě pojednává. Cením si u autora, že jde takříkajíc s kůží na trh a tématem není nic menšího než Bůh, naděje, beznaděj, láska a nenávist, odloučení, víra a ztráta víry, touha a svědomí. Všechna ta velká témata, která si já osobně spojuji především s ruskou literaturou 19. století. Kniha zvláštních nových věcí je tak trochu kombinací Dostojevského naturalismu, Bernanose (Deník venkovského faráře) a jazykové vláčnosti Josepha Conrada s přesahem do sci-fi. Prvky sci-fi tu ale vytváří jen podhoubí pro samotné autorovi úvahy. Bez nadsázky tak lze říct, že se jedná o románovou událost roku. Román aspiruje na kultovní záležitost; jedni ho budou nejspíš zatracovat pro jeho rozvláčnost a pomalost, ale pro jiné to může být právě to, co z této knihy učiní zásadní dílo. Faber se občas pouští do spekulací a některé pasáže působí jako výplň do polštáře. Stejně tak některé charakteristiky postav a prostředí jsou na jedné straně až pedantské a na druhé straně místa ryze provokativní a takříkajíc na efekt; nutno ale říct, že je to podáno s bravurou zkušeného spisovatele. Možná někdy trochu rozvláčnější a takříkajíc hysterické, ale vlastně i dost "reálné" nebo spíš naturalistické. Linie vztahu Petera a Bey, která se vine celým příběhem v podobě dopisů, působí celkem uvěřitelně a Faber má cit pro gradaci, sice trochu nucenou, ale románu to dává potřebnou dynamiku ve vývoji hlavních postav. Co se ale Faberovi nedá upřít, je schopnost vytvořit zvláštní tíživou atmosféru a cit pro detail ; v tom je skutečný mistr. Faber má v Česku velmi dobrého překladatele Viktora Janiše. Samotné vydání navíc provázela reklamní kampaň, kterou lze vidět spíš u titulů literárního mainstreamu, takže šance, že se kniha dostane k širšímu publiku je velká a je to jen dobře. Tahle kniha si to určitě zaslouží. Na to, jestli se jedná o geniální a mistrovské dílo dle mého názoru nestačí takový ten "wov" efekt, který se dostaví zpravidla po prvním čtení. To ukáže až čas. Takže ty ódy jsou trochu předčasné. Slovy geniální a mistrovský se dnes označuje kdejaká druhořadá severská detektivka, takže tyto pojmy ztrácí trochu na významu. Neřekl bych geniální, ale slovo mistrovský, nebo lépe práce mistra, je v případě Knihy zvláštních nových věcí plně namístě.

Čtenářská recenze
23.10.2016

Pro mě jedna z knižních událostí roku. Nebudu psát další chvalozpěvy, jen upozornění těm, koho by odradila "škatulka" sci-fi. Sci-fi prvky tam nejsou to nejdůležitější a není jich tolik, aby "nescifistu" odradily. Já bych snesla víc sci-fi prvků, například víc o původních obyvatelích Oázy, jejich kultuře, vztazích i technologii. Jenže pak by to byl úplně jiný román a bylo by to určitě na škodu. Také o tom, co se děje na Zemi , bych chtěla vědět víc, než psala Bea Peterovi. Jenže to by zase znamenalo jiný román. Charakteristiky postav jsou povedené. Nevadí, že Peterovi člověk pořádně porozumí, až když se dozví víc o jeho minulosti, právě naopak. Někteří "domorodci" by si zasloužili víc prostoru a vlastní příběh, ale to by už byl opět úplně jiný román. A nebyl by lepší, Faber tohle dávkování zvládá perfektně. O skvělém překladu už tady zmínka byla, připomenu zajímavé použití zvláštních znaků pro výslovnost domorodců.

Ostatní také čtou

Nejširší nabídka e-knih a audioknih

Oblíbené knížky stále při sobě. E-knihy a audioknihy ihned ke stažení.

UKÁZKY ZDARMA pro e-knihy i audioknihy
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!