Hvězdopravec

Martin Bečan
Skladem > 10 ks
vázaná s přebalem
Okamžik, kdy má Mikuláš Koperník dokončit studium a začít žít dospělý život, se blíží. Vůbec ho to netěší, takže když se naskytne možnost tento okamžik oddálit a vstoupit místo do reality do světa fantaskních příběhů, neváhá ani minutu. Snová říše, ve které se oceán vlévá do nebe a po zemi kráčí medvědice velikosti pohoří, se může jevit jako úžasné místo. Je ale život v takovém světě opravdu lepší než všední realita?
Kategorie: Beletrie pro děti
Počet stran: 280
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2021
Rozměr: 22 x 16 x 3 cm
Typ vazby: vázaná s přebalem
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788025350393

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Právě teď: DOPRAVA ZDARMA!
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 29 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 699 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

74%
42 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 74%

Čtenářská recenze
05.04.2021

Oba světy, postavy, kontrasty a souvislosti, které mezi nimi čtenář postupně objevuje, mi naprosto vzaly dech. Celý příběh je vyprávěn velmi příjemným jazykem, který mi v průběhu čtení navozoval pocit, že já sama právě sním. Pravdou ale je, že aby se vám příběh líbil, musí vám vyhovovat i samotný autorův styl psaní. Neřekla bych, že je přímo strohý, ale rozhodně tu nečekejte stránky plné popisu krajinek či postav. Vlastně ani odstavce. Jedna věta stačí. Toto dává knize úžasný spád, na nic se nečeká a vy se rozhodně nebudete nudit, musíte ale být neustále ve střehu. Jsou knihy, u kterých můžete dvacet stránek nevnímat a nic vám neuteče, v Hvězdopravci vypnete na dobu jediné věty, a už nevíte, čí jste. V průběhu knihy mi to vůbec nevadilo, ale na konci jsem se začala trochu ztrácet a co se vlastně stalo, mi došlo až o pár chvil uvažování později :'Dd Přímo autorovi, bych proto doporučila v grandiózním finále příští knihy trochu zvolnit a v duchu trochu poklidnějších Kaziměstů jím své čtenáře provést. Zvláště u takto krátkých knih, není kam spěchat. ​ Už teď však vím, že Mikulášův svět se mi dostal hluboko pod kůži a až ve mně příběh trochu uzraje, ke knize se vrátím a ona se zařadí ke Kaziměstům a dalším knihám, které mohu přečíst třeba stokrát a přece mě nikdy neomrzí. Vidím to na solidní čtyři hvězdy - je tu prostor pro zlepšení, ale rozhodně se jedná o úžasný a nezapomenutelný čtenářský zážitek.

Čtenářská recenze
24.04.2021

Na Hvězdopravce jsem se hrozně těšila a musela jsem si trochu počkat, než vyšel. O to víc jsem si ho užila a byla jsem nadšená. Martin Bečan má úžasný styl psaní, který jsem snad ještě u žádného autora neviděla. Jeho knížky jsou krásně poetické se spoustou různých detailů. Zároveň mám hrozně ráda jeho fantazii. Už v Kaziměstech ukázal, že jeho fantazie je bez hranic, a ve Hvězdopravci to posunul zase o kus dál. Celý příběh Hvězdopravce je vlastně o tom, že dospělost stojí za nic a vymyšlené fantaskní světy jsou mnohem lepší. Onen fantaskní svět, do kterého hlavní hrdina Mikuláš utíká, není žádný ohraný rádoby středověk, který si většinou všichni představí pod pojmem fantasy. Je to fantazie doslova utržená ze řetězu. Rozpraskaná země, galéra z lapisu lazuli, nebelryba, pyramida, spící král v bílém mušelínu... A samozřejmě Ptolemaios. Další plusové body dávám za Léta, který se objevil už v Kaziměstech, a v Hvězdopravci dostal trochu víc prostoru. (Kaziměsti a Hvězdopravec na sebe nenavazují, takže lze číst dle libosti.) Musím zmínit ještě obálku, která je vážně luxusní! Nejzajímavější je, že ta postava na obálce není hlavní hrdina, ale Tabulová hora (Jo, to je postava v knížce :D). Už se moc těším, s čím autor přijde příště, a jsem na to vážně zvědavá. Taky jsem moc ráda, že máme konečně pořádné české autory, kteří jsou originální a dokáží oslovit současné mladší čtenáře, takže jen tak dál :)

Čtenářská recenze
26.04.2021

Dospělácký svět. Realita, která se dá jen těžce snášet. Útěk. Útěk do snů, do snové říše. Rozpraskaná země, hora z pánevních kostí, galéra z lapisu lazuli, organické balóny, nebelryba, kožich ušitý z pšeničných klasů, či makovic, kmen satrapů, spící král v bílém mušelínu, krutovláda Severní koruny. Pavor nocturnus. Noční děsy. Jsem nadšená! Popisné části, autorova fantazie, originální prostředí, nádherná slovní spojení, metafory, přirovnání a detaily. To všechno mi bralo dech. Děj sám o sobě měl spád, bavil mě, líbilo se mi propojování a kontrast reálného a (pro hlavní postavu Mikuláše) šedivého světa s říší snů. Martin Bečan má svůj specifický styl psaní, který asi nesedne každému, ale mně zaujal, a to velice! Při čtení jsem nesměla ztrácet pozornost, musela jsem se soustředit, u jiných knížek můžete vypnout, nemusíte číst pečlivě každou větu, což ale rozhodně není Hvězdopravcův případ. Mezi květnatými popisy se zde najednou objeví kus akce nebo jiná důležitá informace a při troše nesoustředění bych se ztratila. To ale určitě z mého pohledu neberu jako negativum, naopak. Ano, byly tam drobnosti, u kterých bych si přála, aby byly více dovysvětleny, ale moc ráda jsem se nechala unášet dál v tom snovém vyprávění. Měla jsem o konci nějaké ty teorie, jak by mohl být příběh uzavřen, ale byla jsem moc příjemně překvapená...No a co si budem, i slzička ukápla. Celkově závěrečná myšlenka posunula celou knihu na vyšší level. Přemýšlím, že Hvězdopravec je možná, z hlediska světa a popisných částí, tou nejoriginálnější knížkou, co jsem kdy četla. Velikáánský doporučení! Rozhodně však nesedne každému. Tohle je divnokniha. Ale zatraceně dobrá divnokniha. Ještě bych chtěla vyzdvihnout naprosto dokonalou obálku od Lenky Šimečkové. Baví mě, že tu není vyobrazena hlavní postava, není to Hvězdopravec, nýbrž jeho osobní psychopompos, žena jménem Tabulová hora.

Nejširší nabídka e-knih a audioknih

Oblíbené knížky stále při sobě. E-knihy a audioknihy ihned ke stažení.

UKÁZKY ZDARMA pro e-knihy i audioknihy
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!