Anděl v podsvětí

Juraj Červenák
Skladem > 10 ks
vázaná

Sedmá kniha z řady historických detektivek o kapitánu Steinovi a notáři Barbaričovi.

V Praze zuří mor a císař Rudolf II. se s celým dvorem přestěhoval do Plzně. Pověst tohoto mravopočestného, panovníkovi oddaného města však ohrožuje série zločinů. Nejprve se záhadně ztratil synovec ruského velvyslance Vlasjeva, který přijel vyjednávat jménem cara Godunova. Kvůli hrozícímu skandálu pověří radnice hejtmana Leopolda Steina, aby mladíka našel. Případ je ale složitější a stopy vedou k osobám vysoce postaveným, a tak hejtman požádá o pomoc svého bratra, proslulého vyšetřovatele Joachima Steina.

Kapitán se v Plzni objeví se seržantem Jarošem po boku. Čekají tu na ně ale příšerné zprávy a rozbíhá se nebezpečné pátrání, ve kterém nescházejí umučení andělé, tajné bratrstvo zhýralých kacířů, alchymisté dvou tváří, vražední špióni a démon, jenž loví duše v labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní.

Překladatel: Robert Pilch
Kategorie: Historické romány
Počet stran: 464
Nakladatel: Argo
Rok vydání: 2021
Rozměr: 22 x 15 x 5 cm
Typ vazby: vázaná
Jazyk: Český
ISBN tištěné knihy: 9788025734100

Možnosti doručení a plateb
Knihy vám doručíme v pořádku a včas
zasilkovna dpd pošta balikovna
Možnosti doručení
 • Právě teď: DOPRAVA ZDARMA!
 • Objednávky expedujeme obvykle do 24 hodin.
Doručení na odběrné místo od 29 Kč
 • Zásilkovna + 6 000 výdejen
 • Balík Do Balíkovny + 2 000 výdejen
 • DPD Pickup + 1 200 výdejen
 • Balík Na poštu + 3 000 výdejen
Doručení na vaši adresu od 89 Kč
 • Balík Do ruky - zásilku lze sledovat
 • DPD kurýr - zásilku lze sledovat
Platíte rychle a bezpečně
převodem visa mastercard paypal
Jak u nás zaplatíte? Online platba kartou - nejoblíbenější metoda
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, karty Visa, Master Card, Maestro, e-zboží ihned ke stažení  fyzické  expedujeme do 24 hod
 • bez poplatku
Platba expresním převodem 
 • lze hradit e-knihy, audioknihy i tištěné knihy, podporují jen některé banky, okamžitá platba, zboží ihned zpřístupněno expedici
 • bez poplatku
Platba běžným převodem
 • lze hradit pouze e-knihy, audioknihy, dárkové poukazy
 • platbu nutno provést manuálně na č. účtu a s  var. symbolem
 • platba připsána za 1-3 dny
 • ihned po připsání platby expedujeme
 • bez poplatku
PayPal
 • mezinárodní platební systém Paypal napojený na tisíce e-shopů
 • transakce probíhá okamžitě
 • pomáhá řešit i reklamace plateb
 • bez poplatku
Dobírka
 • lze hradit pouze fyzické produkty - tištěné knihy
 • platba až přímo u kurýra při převzetí zásilky
 • 39 Kč, při objednávce od 699 Kč ZDARMA
Proč nakupovat na Palmknihách

Čtenařské recenze

Nezávislé recenze čtenářů Palmknih a Databáze knih

91%
260 hodnocení
Nezávislé hodnocení
 • součet čtenářských hodnocení z nezávislého portálu Databázeknih.cz a e-shopu Palmknihy.
 • jednotlivá hodnocení a recenze naleznete v příslušných záložkách.

Celkové hodnocení Databazeknih 91%

Čtenářská recenze
20.12.2020

Tohle byla první kniha z řady, co jsem četla, ale nemám pocit, že by neznalost předchozích něčemu vadila. A co na to říct? Tak čtivé to určitě je, autor se snaží, aby to mělo spád, asi aby se čtenář náhodou nenudil, takže chrlí akci na akci, a nešetří rádoby efektními až šokujícími prvky, ke konci už to byla docela překypující slátanina. Často se něco rozuzlilo pomocí deus ex machina, což je trochu laciné, a nechybělo ani detektivní klišé s tím, že pachatel je levák. Ještě že neměli hodinky, to by se určitě rozbily a ukazovaly by čas vraždy. No a ještě několik věcí mi tam vadilo. Jednak hlavní postava kapitán Stein – asi to má být postava kladná, ale jako taková je dost nesympatická: pyšný a povýšený, arogantní a přezíravý, pámbíčkářský a puritánský páprda. Tak s tím jsem se fakt neztotožnila. Jeho pobočník Jaroš je na tom mnohem lépe, ale nechápu, proč by se bystrý a chytrý mladý muž tahal s takovým mamlasem. Ale tady mi možná právě chybí ten kontext. Dál je to na můj vkus moc okatě edukativní. Nevím, jestli to bylo zamýšleno jako taková nenápadná historická poučení (věci kolem panovníka a dvora, bitvy, dobové stolování nebo architektura...), ale na mě to působilo jak pěst na oko. Vůbec to není přirozeně začleněné do textu – naopak, okamžitě mi pokaždé v duchu vyskočil velký červený vykřičník !pozor! přichází zajímavý historický fakt!. Taky působí trochu divně, i když je to s ohledem na dobu děje pochopitelné, jak se tam pohoršeně píše o zvrhlých sodomitských praktikách (hrdinný kapitán Stein už jen při tom pomyšlení bezmocně přivírá oči a div neumdlévá). Z toho důvodu to asi nebude úplně příjemné čtení pro 4% menšinu. Ty pobožné kecy o sodomii, zvrácenosti a zvrhlících by jim nemusely dělat dobře. No a postupně se knížka poněkud zvrhla v erotickou literaturu. Přičemž nápadité nejsou jen praktiky, které tvoří jeden z ústředních motivů příběhu, ale v retrospektivě se dozvíme, že i milenka Jaroše umřela při nestandardní sexuální praktice, což ani s tímto případem nesouviselo. Asi jde holt o Červenákovo téma, stejně jako mučení lidí, což zrovna já neocením. I když pojem hrdelní zločin tu nabyl docela originálního významu, to i pobavilo. Shrnuto a podtrženo, není to žádná extra kvalitní literatura, prostě zábavné čtení, takový šestákový román. Hodně mu přidává atmosféra plzeňského podzemí, a tak u mě končí jako slušný průměr, ale další knihy od autora už si odpustím.

Čtenářská recenze
23.01.2021

Hodnocení bude obsahovat spoilery: Tento díl byl slabší než všechny předchozí a tolik mě nebavil. Vsuvka s císařem Rudolfem mi přišla zbytečná a ani jsme se nedočkali rozuzlení, navíc císař tam vůbec nemusel být a Steina mohli zdržovat jen rádci. Ono celkově přístup k panovníkovi a jeho rodině byl hodně přitažený za vlasy, že by se sám císař snížil k tomu, aby mluvil s nějakým kapitánem. Nebo že by princ Maxmilián se takto účastnil vyšetřování. Místy si to hlavní hrdinové udělali sami těžší, než to mohlo být (poznámka Steina, že na Merlianův statek pojedou jen ve třech a sám Stein zamítl Barbaričův návrh, aby místo obklíčili vojáci - proč?). Dále Trautson a Rumpf - proč Steinovi házeli klacky pod nohy, když nakonec vyšlo najevo, že se smrtí hejtmana neměli nic společného? Mě osobně se víc líbily díly, kde se řeší "místní" problémy na uvěřitelné "místní" úrovni, tzn. na úrovni města a jeho samosprávy, kde je Stein jak velká voda. Jakmile se do toho začne motat vysoká politika, intriky o moc, panovníci, nedej bože zahraniční politika... Ztrácí to podle mě na uvěřitelnosti. Jinak líbilo se mi prostředí Plzně, vyšetřování, podzemí, tajemno.

Čtenářská recenze
29.01.2021

Zápletka byla vcelku zajímavá. Ovšem zjevení se Barbariče v Plzni mi přišlo vyloženě na sílu, aby zde zase byli všichni tři hlavní hrdinové. (Ale těžko říct, jak jen ho do tohoto dílu dostat, aby to dávalo smysl.) I role císaře Rudolfa a arcivévody Maxmiliána mi přišly spíše podivné. Nejvíce mi ale vadilo chování císařových rádců, protože to nedávalo vůbec žádný smysl. S jejich možnostmi řešit věci tak, jak je napsáno v knize... ne, to ne. Dobře to vystihl ve svém komentáři Lester555. No a závěrečné zabroušení do neurochirurgie je snad hloupý vtip. Takže za mě průměrná kniha. Autor už určitě napsal lepší, mnohem lepší. Tak snad tato kniha není předzvěstí sestupné tendence.

Ostatní také čtou

Nejširší nabídka e-knih a audioknih

Oblíbené knížky stále při sobě. E-knihy a audioknihy ihned ke stažení.

UKÁZKY ZDARMA pro e-knihy i audioknihy
Heureka vítěz zábava a volný čas Heureka vítěz knihy a e-čtení

Už více než 20 let si k nám chodíte pro napětí, fantazii, lásku i pro nové vědomosti. Děkujeme!