149 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Osobní rozvoj, životní styl
  Počet stran: 168
  Nakladatel: BizBooks
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Ve škole se jen velice málo prostoru věnuje tomu, jak se skutečně učit.
  Místo schopnosti aktivně samostatně poznávat a popisovat svět se těžiště výuky stále orientuje na znalosti a dovednosti odborného charakteru. Tato kniha se snaží být průvodcem všem, kdo by se rádi naučili učit se, a nevědí, jak na to. Snaží se klást důraz na schopnost číst a psát kritickým způsobem, kreativně myslet a organizovat svůj svět i čas.

  Zaměřuje se především na:
  - aktivní a kritické myšlení,
  - kreativitu a myšlenkové mapy,
  - paměťové techniky,
  - sebeřízení a organizaci času,
  - psaní poznámek i odborných textů,
  - učení se pomocí moderních technologií a skrze Internet a mnoho dalšího.

  Kniha je inspirací pro každého, kdo se rozhodne umět učit se zejména sám, a to bez ohledu na to, zda je žákem, studentem vysoké školy nebo již pracujícím. Dalšími zdroji informací mohou být weby Myslenkove-mapy.cz a Kreativni-uceni.cz. Autoři publikace navazují na svoji předešlou knihu Myšlenkové mapy pro studenty.

  O AUTORECH
  Dagmar Chytková
  Přemýšlivec, tvořivec a volnomyšlenkář. Lektorka informační gramotnosti, propagátorka nelineárního psaní, nadšenkyně do vzdělávacích technologií a zajímavých aplikací. Ukazuje lidem směr, jak uchopit své myšlenky a znalosti. Pomáhá jim hledat nové možnosti učení a zvyšovat množství pamatovaných informací.

  Michal Černý
  Teoretický fyzik a propagátor vzdělávacích technologií působící v Kabinetu knihovnictví a informačních studií na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Učí studenty samostatně přemýšlet, integrovat technologie do vzdělávání sebe i druhých a hledat originální řešení. Od roku 2011 je šéfredaktorem serveru Myslenkove-mapy.cz.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme