e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Velká láska malých rozměrů

Colin Falconer

169 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 312
  Nakladatel: BB Art
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Píše se rok 1489, Španěly od vítězství nad Maury dělí už jen krůček a inkvizice se živě zajímá o všechny, kdo by se snad mohli odklánět od víry pravé. A v téhle neklidné době se setkávají velký malíř malé postavy a jeho krásná múza a začíná drama lásky, přátelství, nenávisti a zrady.

   

   

  Diego Vasquez byl obdařen úžasným talentem a jeho obrazy zdobí sevillské kostely, do vínku však dostal také groteskně malé tělo, které mu přináší mnoho trápení a posměchu. Když ho okouzlí překrásná Mencia, raději to nepřizná ani svému jedinému příteli (a snad ani sám sobě), a smutek a beznaděj skrývá za hradbou ironie a cynismu.

  Dáma má ale vlastní hlavu a vlastní plány – a k těm patří i to, že by se ráda učila malovat od skutečného mistra.

  Jejich setkáním začíná příběh lásky a nenávisti, přátelství a zrady, závisti, uražené pýchy a pomsty, který se odehrává na sklonku reconquisty a zavede nás do sevillských krčem a kostelů, do kobek inkvizice, ale i do emírova paláce v Granadě a jeho harému. Dostane nakonec tahle nesourodá dvojice vůbec šanci být spolu?


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Kateřina Dušáková

19. 09. 2018

Colin Falconer umí, o tom není pochyb ani u našeho druhého setkání. Je ale pár věcí, které mi skvělý zážitek z čtení tohoto příběhu kazilo a kvůli tomu spadla kniha, bohužel, do průměru. … Celá recenze na vendi13.blogspot.cz


Doporučujeme