Číst hned

Dostupné formáty
a ukázky

Římané: Hněv bohů

Anthony Riches

139 Kč

Žánr: Historické
Nakladatel: BB Art
Série: Římané
Díl: 8.
Rok vydání: 2016
Jazyk: Český

Centurio Marcus Aquila se vydává na nebezpečnou misi na východ impéria

 

V osmé knize historické řady Římané se centurio Marcus Aquila a jeho přátelé z Druhé Tungrské kohorty vydávají na nebezpečnou misi na východ impéria, aby zde osvobodili město obléhané parthskými vojsky. 

Mezi Tungry a městem stojí armáda obávaných parthských katafraktů a tisíců lučištníků a ti všichni jsou odhodláni nenechat jediného z Římanů projít. Již brzy se ale dozví, že Tungrové nejsou jen tak obyčejní vojáci a Marcus Aquila rozhodně není jen tak obyčejný muž. 

Tungrové se ocitají na území, o které spolu Římané a Parthové po staletí bojují. I nyní hrozí, že drobné šarvátky již brzy přerostou v krutou a nelítostnou válku. Zastavit ji může jediný muž.

Marcus Aquila vyráží zoufalou cestu hluboko na nepřátelské území, aby krále králů v jeho hlavním městě přesvědčil, že existuje i jiné řešení… 

 

Anthony Riches do posledního detailu přesně vystihuje vojáckou mluvu a dokáže názorně popisovat průběh jednotlivých bitev. Jde o román plný touhy po moci, smyslnosti, závisti, násilí a ješitnosti. Jsou to přesně ty vlastnosti, které přispěly k velikosti Říma, ale zároveň povedou i k jeho pádu. Milujete-li historické romány, čtěte tuto knihu.

 

 

ANTHONY RICHES vystudoval obor teorie vojenství na univerzitě v Manchesteru. Poté, co roku 1996 navštívil někdejší římskou pevnost v lokalitě Housesteads, pustil se do psaní románové série Římané, která má již osm dílů a v češtině zatím vyšlo prvních sedm: Rány na cti, Šípy zběsilosti, Pevnost barbarů, Leopardí meč, Vlčí zlato, Orel se mstí a Císařovi zabijáci. Autor žije v Herfortshiru s manželkou a třemi dětmi.

Bližší informace o jeho knihách naleznete na www.anthonyriches.com 

 


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Radim Šotola

10. 12. 2017

Je mi to líto, ale nějak si stále nemohu zvyknout na to, že na jedné straně stojí necelá legie, která je schopna porazit kohokoli a na druhé straně armády tupců. Jak jinak si vysvětlit situaci, kdy přijdete o nejlepší lučištníky, kteří nic nedokázali, pošlete tam těžkou jízdu, která dokázala ještě méně, a proto použijete neschopnou pěchotu. Tento díl však není pro mě tak nevyvážený, jako díly předchozí, protože Římané zvítězili poctivě - měli techniku, výhodu pozice,... Docela mě však pobavila situace, kdy Scaurus brání hranice a nakonec je dotlačen do kouta místodržícím a ten ho drží pod krkem a ... nařídí mu hájit hranice jako trest = prostě trest jako prase.


Doporučujeme