Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Čtvrtý králův pes

František Niedl

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Počet stran: 288
  Nakladatel: Moba
  Série: Hynek Tas z Boru
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2006
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Děj románu zavádí čtenáře na přelom 14. a 15. století do doby vlády Václava IV. Do království, kde každý bojuje s každým, se po mnoha letech vrací z Itálie Hynek Tas z Boru, tvrdě vycvičený středověký osobní strážce. Po konfliktu s královským městem Berounem má velmi blízko k oprátce, ale nakonec skončí v králových službách. Hlavní hrdina jako by byl člověk bez citu a emocí, který dokáže bez mrknutí oka pozorovat, jak z jeho protivníka uniká život, ale zároveň kvůli ztrátě svého psa vyhlásí králi Zikmundovi nepřátelství a tak rozpoutá jednu z největších štvanic té doby. Děj se odehrává převážně na území Čech, ale zavede čtenáře i daleko za jejich hranice. Čtenář se rovněž bude moci setkat s představitelem Panské jednoty Jindřichem z Rožmberka a všemocným podkomořím Zikmundem Hulerem, éterickou, čistou a milující Blankou z Lazce nebo smyslnou, vášnivou a záhadnou Sofií Mafredonni.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Andrea

08. 08. 2012

Vřele doporučuji! Je to perfektně napsaný, napínavý román z dob Václava IV. Čtu poměrne kde co o Přemyslovcich a Lucemburcích a toto spolu s pí Vaňkovou je Top. Mimochodem Hynek Tas se může v klidu rovnat hrdinům Kulhánka a Kotlety :-)

Radek Nesnídal

25. 04. 2013

knížka, která se dobře čte. Tak trochu středověká akce, ve které najdete i náhled do ložnice Václava IV.

Jaroslav Veverka

26. 11. 2013

celkem dobrý zacatek sagy, dobre se cte

21. 12. 2013

Knihu jsem si zakoupil do čtečky na základě recenzí a taky mě nakopla ukázka zdarma. Mám rád historické romány, například od Vlastimila Vondrušky. Po dočtení jsem hned dokoupil další dva díly. Musím říct, že první díl mě nadchnul. Hynek Tas je středověký akční hrdina, s jasným úsudkem, s ničím se takříkajíc " nesere " a meč, kudlu či luk používa tak často, jako my zubní kartáček. Naprosto super čtení. Jediné co bych vytknul je to, že je kniha krátká. Autor se určitě mohl trochu více rozepsat.


Doporučujeme