Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Mezi tiárou a orlicí

Vlastimil Vondruška

239 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické krimi
  Počet stran: 512
  Nakladatel: Moba
  Rok vydání: 2006
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  První český král Vratislav je osobností v české literatuře neprávem opomíjenou. Přitom právě díky jemu se české země poprvé staly významnou silou středoevropské politiky. Dramatický příběh z druhé poloviny 11. století vypráví na základě dochovaných historických pramenů o jeho dlouhém a pohnutém životě. Boj o moc, krvavé bitvy a plenění nepřátelského území se prolínají s každodenním životem přemyslovského dvora. V pestré mozaice se rozvíjejí příběhy lásky a nevěry, popisují se rytířské turnaje, korunovační oslavy a hostiny. Osudy Přemyslovců vstupují do boje císaře proti papežovi, do zápasů polského a uherského krále o moc, ale i do života předních českých velmožů. Jevištěm příběhu je celá tehdejší Evropa. Autor stejně jako ve svých předchozích knihách vykouzlil dokonalou iluzi středověkého života, zpracovanou moderním a čtivým stylem. Rozsahem a historickou věrohodností patří mezi nejzajímavější romány posledních let.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Radek Nesnídal

19. 05. 2013

Knížka je prostě super, byl jsem překvapen když jsem si sháněl údaje k postavám, které v knize figurují, jak moc knížka odpovídá skutečnosti. Po jejím dočtení se mi chtělo křičet : "Pane Vondruško, a jak to bylo dál. " Bylo by krásné touto formou zpracovat celou historii naší země. Přece jen forma suchých encyklopedických údajů jakou je historie většinou prezentována nedokáže otevřít okna do minulosti tak, jak to dokáže mistr Vondruška.

Jaroslav Veverka

03. 01. 2014

super...

Rudolf Kolb

30. 01. 2019

Velice dobře popsaná historie čtivou formou. Jediné co bych autorovi vytkl je počet překlepů v textu. V době kdy máte na počítači možnost korekce textu a jeho kontrolu mi to přijde po téhle stránce trochu odfláknuté... :o( Naštěstí třeba Husitská epopej je v tomto ohledu o hodně lepší.


Doporučujeme