e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Ransom Riggs

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 360
  Nakladatel: Jota
  Série: Sirotčinec slečny Peregrinové
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2012
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

  To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

  Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

  Kniha, která vzbudila ještě před vydáním ohromný rozruch. V ohnivé aukci na filmová práva zvítězil 20th Century Fox. A teď krouží kolem excelentní Tim Burton, který by se měl ujmout natáčení.

  ***

  Ransom Riggs se narodil na dvě stě let staré farmě v Marylandu, kde chtěl jako dítě zůstat a stát se farmářem. V pěti letech se však s rodiči přestěhoval na Floridu, v současnosti má svůj domov v kraji podivných dětí – v Los Angeles. Prozatím stačil nasbírat diplomy na Kenyon College a na Fakultě filmové a televizní tvorby University of Southern California, oženit se a natočit několik cenami ověnčených krátkých filmů. Melouchaří jako blogger a
  autor-cestovatel, jeho eseje z cest Strange Geographies najdete na adrese mentalfloss.comnebo ransomriggs.com. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je jeho prvním románem.

  ***

  „Napínavá, dojemná a neskutečně zvláštní románová prvotina. Fotografie s textem se báječně doplňují a spoluvytvářejí nezapomenutelný příběh.“
  New York Times, autor bestselerů John Green

  „Strašidelné a neobvyklé čtení. Prvotina Ransoma Riggse, vyprávěná v první osobě, je přesvědčivá a poutavá a všechny detaily, které se postupně odvíjí před našima očima, jsou obratně spleteny v nezapomenutelný celek. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, text mísící se s fotografiemi, je vpravdě románem s nezvyklou atmosférou, dějovými zvraty a obraty, i s překvapeními, který potěší čtenáře všech generací.“
  Amazon

  „Zábavné, excentrické čtení vybočující z průměru, vyznačující se velmi dobře rozvinutými postavami a několika velice strašidelnými nestvůrami… temné, ale silné.“
  Publisher´s Weekly

  „Originální dílo vzpírající se zařazení do ‚škatulky‛.“
  Library Journal


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jiří Malý

15. 09. 2012

Tahle kniha je rozhodně velmi zajímavá změna. Nečekejte horor. Pokud jste bojácní, tak vám na pár místech bude běhat husí kůže po zádech, ale žádné velké strašení se nekoná. Kniha má velmi zajímavou atmosféru, příběh je vcelku originální a dobře se čte. Nejedná se snad ani o žádný thriller, je to zkrátka taková pohádka pro dospělé. Nutno říci, že ke konci kniha ztrácí nejen dech, ale i svoje kouzlo. Autor se pouští do pokusu o zběsilou akci, ale nedaří se mu to příliš dobře, neví si rady s tím, jak naklonovat a přenést do téhle části napětí z prvních dvou třetin. Samotný závěr může působit lehce rozpačitě. Autor si zjevně nechává otevřená - ne vrátka, ale - vrata pro pokračování. Přes to všechno, co jsem zmínil, kniha stojí za přečtení. Tedy pokud víte, do čeho jdete a nečekáte o nic víc ani míň.

Luboš

09. 11. 2012

Souhlasím s Jiřím Malým, knížka se čte velmi dobře, druhá půlka je sice trochu slabší, ale pokud nemám od začátku přehnaná očekávání, na konci jsem rozhodně zklamán nebyl. Slušné čtení.

Petr pilat

23. 03. 2013

Kniha je báječná, možná bych si jí ještě víc užil, kdyby mi bylo 16....:) Problém je, že na kindle3 jsou vložené obrázky velmi malé. Např. rukou psané vzkazy a dopisy nejdou skoro číst. Škoda, že si s tím vydavatel trochu víc nepohrál.

Petr Čapek

26. 04. 2013

Tento velmi neobvyklý příběh zaujme svojí nevšedností zajisté nejednoho čtenáře, kdy atmosféru podivného dobrodružství umocňují přiložené fotografie, ze kterých až místy běhá mráz po zádech. A ač je to autorova prvotina je psaná poutavým a záživným způsobem, který Vás zajisté vtáhne do děje. Jediné co nás jako čtenáře může mrzet je otevřenost konce, který směřuje k pokračování na které si budeme muset chvíli počkat.

Pavel Manák

12. 06. 2013

Zřejmě jsem očekával něco jiného. Asi jsem čekal trochu horor, ale i přes to se mi kniha líbila a byla pro mne příjemnou změnou. Příběh velmi zajímavý. Staré fotografie ještě zajímavější.


Doporučujeme