e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 229
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Ada se narodila uvězněná mezi dvěma světy — duchové odjinud bojují s Adinou duší o nadvládu nad jejím tělem.

  Malou Adu si rodiče doslova vymodlili, brzy však zjistí, že s jejich dítětem něco není v pořádku. Postupně se ukazuje, že duše mladé dívky není v těle sama. Když Ada odjede studovat do Spojených států, duchové postupně sílí. Každá z osobností se chová i cítí jinak, přesto musejí koexistovat v jednom těle, i s Adou samotnou. Jejich pokusy o ovládnutí Adina těla se změní v boj o její život.

  Příběh mladé ženy, vyprávěný střídavě všemi duchy uhnízděnými v jejím těle, vychází z mytologie nigerijského kmene Igbo i z autorčiných vlastních zkušeností. Zřídlo vyvěrá z nezvyklého vidění světa a rozkrývá způsoby budování vlastní identity.
  –––
  Před Akwaeke Emezi se v jejím strhujícím debutu Zřídlo rozestupuje moře lidského já.
  — Vanity Fair

  Na tento odvážný a dráždivý debut mi nestačí slova chvály. Syrové i lyrické poloautobiografické vyprávění se zabývá sexualitou, spiritualitou, rodinou a mnohým dalším — a to natolik duchaplně, až se nechce věřit, že to napsal někdo, komu je teprve třicet.
  — The Guardian

  Hrůzné, ale nádherné. […] S každou další větou jsem čím dál víc nevěřila vlastním očím, s každým dalším odstavcem jsem seděla čím dál blíž ke krajíčku židle, s každou další kapitolou jsem prosila, ať to nikdy neskončí. Klidně bych v autorčině svěžím a bujném světě strávila ještě stovky stránek.
  — Tor.com

  Emezi ve svém ohromujícím debutovém románu pracuje s tradičním igboským mýtem, který cupuje na kousky dávno překonaný pohled na duševní choroby, a okamžitě si tak vydobyla místo mezi spisovateli, které se vyplatí sledovat.
  — Booklist


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme