e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vzkaz v láhvi

Jussi Adler-Olsen

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Severské krimi
  Počet stran: 560
  Nakladatel: Host
  Série: Případy oddělení Q
  Díl: 3.
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Na policejní stanici v zapadlém koutě Skotska stojí už dlouho na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánsky a znamená POMOC — a že vzkaz je napsán krví.

  Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl kriminálního komisaře Carla  Mørcka z oddělení Q, které se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl  Mørck a jeho kolegové — svérázný asistent blízkovýchodního původu Asad a drzá Rose — se ponoří do hrůzného případu sekt a unesených dětí, jejichž rodiče zmizení nikdy neohlásili. Proč? Čas se krátí a život dalších dvou dětí visí na vlásku…

  Vzkaz v láhvi získal v roce 2010 významné literární ocenění Skleněný klíč za nejlepší severský detektivní román (jeho dalšími laureáty jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Tento román se také stal vítězem dánské Ceny čtenářů 2010. Knihy Jussiho Adlera-Olsena vycházejí v třiceti šesti jazycích. Jen v jeho rodném Dánsku se prodalo více než dva miliony výtisků a například v Německu prodej přesáhl tři a půl milionu knih.

  Jussi Adler-Olsen (nar. 1950) vystudoval politologii a filmovou vědu. Pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Svou literární kariéru zahájil bestselleremAlfabethuset (1997), následovaly romány A děkovala bohům (2003) a Washingtonský dekret (2006). Poté se začal věnovat tématům spojeným s jeho rodným Dánskem. Napsal čtyři díly kriminální série o kodaňském oddělení Q: Žena v kleci (2007; česky Host 2011), Zabijáci (2008; česky Host 2012), Vzkaz v láhvi (2009) a Složka č. 64 (2010, české vydání se připravuje na rok 2013). Díky této sérii dosáhl mezinárodního věhlasu. Je příznačné, že když se tento charismatický dánský bestsellerista v osmdesátých letech živil jako vydavatel, publikoval mimo jiné dramatizaci Haškova Švejka. Charakteristickým rysem jeho stylu a jistě i jednou z příčin nesmírného mezinárodního úspěchu jeho knih je smysl pro humor, nadhled a ironie.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Jiří

01. 06. 2013

Po Larssonovi a Nesboovi třetí skandinávský autor, který opravdu stojí za přečtení. Naprosto nepravděpodobná trojice vyšetřovatelů, bručounský inspektor Morck, jeho záhadný syrský pomocník Asad a schizofrenička Rosa/Yrse umožňuje autorovi odlehčit temný příběh řadou humorných situací, takže člověk přečte nějakých pět set stran knihy, ani neví jak. Druhý příběh z této série mě až tolik nezaujal, ale tento třetí je opět napínavý a temný jako Žena v kleci. Doufám, že má autor v rukávu další díly.

Miroslava

02. 06. 2013

Jedna z nejlepších detektivek. Pro mne lepší než Nesbo, Larsson. Žena v kleci také moc dobrá, Zabijáci horší. Těším se na další.

Lucie

11. 07. 2013

Vzkaz v lahvi je velkým překvapením. Zajímavá zápletka, netradiční vyšetřovací tým, svižné tempo a vtip. Skvělé!

Martina

24. 07. 2013

Nemá chybu

Šárka

14. 08. 2013

Můj první přečtený severský autor,jsem mile překvapena. Určitě zakoupím i další.

Gabriela Hankeová

09. 09. 2013

DEtektivka a vtip zároveň

Lenka

09. 09. 2013

Něco mezi Ženou v kleci a Zabijáky. Žena v kleci byla napínavější, Zabijáci mě naopak trochu nudili. Tahle kniha ale určitě stojí za přečtení.

Iveta Krejčiříková

21. 04. 2014

Druhá kniha od tohoto autora a opět jsem nebyla zklamaná. Je výborný vypravěč. Výborná zápletka. Další jeho knihy samozřejmě zakoupím. vřele doporučiji.

Iveta Krejčiříková

21. 04. 2014

Iveta Doporučuji. Stojí za přečtení.

Simeon

10. 05. 2014

Brilantně napsané, se skvělou zápletkou a napínavým dějem. Vřele doporučuji.

Jana Kubáčková

03. 06. 2014

napínavé, čtivé, doporučuji

Světlana

08. 06. 2014

*****

Lukáš

15. 06. 2014

Třetí Olsenova kniha nabírá kupodivu o něco příznivější vítr. Po svižně strhující "Ženě v kleci" a levicově hysterických "Zabijácích" je tu sice opět kupa nevěrohodných reálií (děti se např. ztrácí bez povšimnutí škol a úřadů) a zahozených dobrých nápadů (vzkaz v lahvi), tentokrát naštěstí doplněných o pár překvapivých zvratů. Jen to klišé v podobě thrillerového závěru si autor mohl odpustit, vlastně od začátku čekáte, že přesně takovouto akcí to skončí. Dovolím si soudit, že závěr na bowlingu by byl lepší, scéna přímo jiskřila napětím. Vraha opět znáte od počátku, a tak vás trápí pouze otázka, koho si vezme autor na mušku příště. Tentokrát jsou to sekty, jejichž démonizace je vlastně docela realistická. Hodnocení třetího dílu? Lepší než dvojka, ale k jedničce má daleko.


Doporučujeme