Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Všichni jsme nějak vadní

Matthew Norman

189 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Světová literatura
  Počet stran: 296
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2017
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

   

  Andy Carter byl šťastný. Měl solidní zaměstnání, běhal pro charitu, vedl klidný a spokojený život na americkém Středozápadě. A pak ho opustila žena. Kvůli sousedovi, pohlednému urostlému řidiči sanitky.

  Příběh knihy Všichni jsme nějak vadní začíná rok poté, co Andy přišel o práci, zkazil svatbu svého nejlepšího přítele a přestěhoval se do New Yorku, kde žije v maličkém bytu s věčně nabroušeným kocourem Jeterem, který ani není jeho. A k tomu ho čeká další změna. Dozvídá se, že mu doma v Omaze umírá jeho milovaný dědeček, takže se musí okamžitě vrátit.

  V rodném městě je Andy nevyhnutelně konfrontován s nepříjemnou minulostí. Musí se vyrovnat s bolestí z rozchodu se svou životní láskou, kterou stále miluje, s radikálně konzervativními názory své matky, rozhlasové moderátorky, s manželskými problémy rodičů a se svým nejlepším přítelem, který mu ještě neodpustil.

  A jako by to nestačilo, vše navíc komplikuje setkání s výstřední Daisy, nezaměstnanou dívkou s patnácti tetováními a spoustou tajemství, která tvrdí, že mu pomůže najít ztracenou rovnováhu a štěstí. Andy se chce znovu radovat ze života a Daisy se zdá být jeho poslední šancí.

  Všichni jsme nějak vadní je mimořádně zábavná a čtivá kniha se svižnými dialogy, chytrým humorem, množstvím odkazů na současnou populární kulturu a spoustou více i méně hlubokých zamyšlení.

   

  ***

   

  Matthew Norman pracuje jako reklamní textař, žije se svou ženou a dvěma dcerami v Baltimoru a publikuje na internetových stránkách Salon, Good Men Project a Weeklings. Jeho první román Domestic Violets byl nominován na cenu Goodreads Choice za nejlepší humoristické dílo.

  Můžete navštívit jeho blog www.thenormannation.com a také twitterový účet @TheNormanNation.

   

  ***

   

  „I z nejhoršího utrpení se dá vytěžit kouzelně zábavný příběh.”
  The Washington Post


  „Chytře napsaná, zábavná a současně emotivní kniha o tom, jak se vyrovnat s minulostí a jak znovu najít smysl života.“
  Kirkus Reviews


  „Matthew Norman bravurně zvládá svůj komplikovaný příběh plný chaotických zvratů a ani na okamžik neztrácí smysl pro humor. Všichni jsme nějak vadní je svěží a zábavná kniha pro hloubavé čtenáře.“
  Publishers Weekly

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme