e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Všehoschopní - Superguru Bárta

Jaroslav Kmenta

129 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historie, dějiny
  Počet stran: 350
  Nakladatel: JKM - Jaroslav Kmenta
  Rok vydání: 2011
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  "Všehoschopní - Superguru Bárta". Kniha o zákulisí novinařiny a vysoké politiky. Skutečný příběh o hledání pravdy ve zkorumpovaném světě. Investigativní pátrání, které odstartovalo vládní krizi. Kniha dostala cenu Český bestseller v kategorii literatura faktu za rok 2011.

  Kniha investigativního novináře Jaroslava Kmenty Superguru Bárta odkrývá zákulisí kauzy neformálního šéfa politické strany Věcí veřejné. Vychází z Bártovy koncepce z roku 2008, kde formuloval své pětileté cíle a postup jak jich dosáhnout. Jestli se mu daří tento plán dodržovat, se dozvíte na stránkách této knihy. Všehoschopní politici uplatňují taktiku vrtěti psem, tedy spíše vrtěti občanem. Krizi vyvolala zveřejněná nahrávka, na které se Bárta holedbá, že prezident Václav Klaus udělá přesně to, co mu přikáže. Jedná se o mediální bublinu, cílenou diskreditaci nebo politickou realitu? Jaroslav Kmenta pátral po minulosti Víta Bárty a možné nevědomky narazil na třináctou komnatu Václava Klause. Jedno z možných vysvětlení se opírá o teorii, že Věci veřejné byly uměle vytvořeny jako nástupnická strana ODS, protože ta pod vedením Pavla Béma začala v Praze ztrácet vliv. Kauzy Bártovy firmy ABL, bezpečnostní agentury, která se měla angažovat ve sledování politiků, sice nebyly klasifikovány jako trestný čin, ale rozhodně způsobily rozkol v koalici. Korupce a další problematické porušování zákona, nestandardní metody, to vše vytváří kolem Víta Bárty poněkud nervózní atmosféru. Řečeno s Balzacem – buďte si jisti, že za každým velkým majetkem je zločin.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Radek Nesnídal

05. 03. 2013

Rentgenový snímek věcí veřejných a jejich skutečného vůdce. Odhaluje Bártovy záměry, povahu a pohled na politiku jako další stupínek k penězům, které představují vládní zakázky. Po přečtení jsem se ptal komu se dá v naší politice vůbec věřit. Odpověď je prostá - nikomu. Kniha je velice zajímavá a moc dobře se čte. Nikdo, kdo se jen trochu o politiku ještě zajímá, se nudit nebude. Kniha rovněž poutavě představuje investigativní novinařinu z pohledu novináře.


Doporučujeme