e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Vespasián: Ztracený syn Říma

Robert Fabbri

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Historické romány
  Napětí, dobrodružství
  Počet stran: 344
  Nakladatel: BB Art
  Série: Vespasián
  Díl: 6.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Po osmi letech odporu je dopaden největší nepřítel Říma, britský válečník Caratacus. Když ho nově jmenovaný konzul Vespasián přivádí před císaře, zdá se, že je boj u konce. Jenže Agrippina, manželka císaře Claudia, dává Caratakovi milost.

   

  V roce 51 po Kristu je z římského císaře Claudia už jen opilá troska a jeho propuštěnci Narcissus a Pallas bojují o to, kdo bude za císaře vládnout. Protože si chtějí pojistit své postavení, oba nezávisle na sobě pověří Vespasiána, aby odjel do Arménie hájit zájmy Říma.

  Jenže v sázce je víc než jen ochrana klientského království. Proslýchá se, že se Agrippina svými intrikami tajně snaží destabilizovat východ. Vespasián musí přijít na způsob, jak sloužit dvěma pánům – Narcissovi, který je odhodlaný Agrippinu zničit, i Pallasovi, jenž ji chce zachránit.

  Na východě zatím vládne chaos. Rozmáhá se tam nový židovský kult a jeho stoupenci odmítají odpřisáhnout věrnost císaři. V Arménii padne Vespasián do zajetí. Dokáže přijít na způsob, jak uprchnout ze žaláře v nejstarším městě světa? A je pro něj Řím, jemuž vládne žena, která Vespasiána nenávidí, bezpečnější než vězeňská cela?


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme