e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer?

Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…
Kategorie: Světové krimi
Počet stran: 384
Nakladatel: Cosmopolis
Série: Inspektorka Erika Fosterová
Díl: 6.
Rok vydání: 2019
Jazyk: Český
ISBN: 978-80-271-0592-2
Dostupný formát: epub, pdf, mobi

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Marie Valášková

16. 04. 2019

"Člověk je nejméně sám sebou, když mluví o sobě. Dej mu masku a poví pravdu." Oskar Wilde V dalším pokračování série s inspektorkou Erikou Fosterovou se opět setkáme s Erikoui s jejími kolegy - Mossovou i Petersonem. Erika se při cestě na slavnostní oběd musí rozhodnout, zda se ujme vyšetřování vraždy. Na Štědrý den večer je zabita Marissa Lewisová, najde ji její matka na předzahrádce domku, ve kterém spolu bydlely. Erika se rychle rozhodne a ujímá se vyšetřování, všechno komplikují vánoční svátky,mnoho lidí odjelo z města. Při shánění svědků se policie dozvídá, že Marissa byla zvláštní osůbka, krásná, chytrá, sexy. Každý ze svědků na ní má vlastní a trochu odlišný názor---- Ve zlomové chvíli vyšetřování musí Erika odjet za svým tchánem, který upadl. Erika se musí o něj postarat a tak potřebuje několik dní volna. Velící inspektorkou je jmenována Mossová, kterou to málem stojí život. Erika, ostatně podobná situace nastala i v příběhu "Chladnokrevně", kde musela odjet na Slovensko. Tato situace je pro Eriku jistě zlomová, v místech, kde prožila šťastné chvilky s Markem, zemřelým manželem, si uvědomí, že žije jen poloviční život. "Nikdy jsem si nemyslela, že to s námi takle skončí," povzdechla si. Chybíš mi každý den..."Rukou v rukavici si utřela slzu. Tohle jsem ti říkala už tolikrát předtím, ale musím pokračovat dál. Kdyby se to stalo mně, nechtěla bych, abys zůstal na tomhle světě a cítil se tak hrozně...Rozhodla jsem se, že prodám dům. Dneska jsem tam byla a už to není místo, které si pamatuju. není to náš domov. Koupím si něco nového a udělám z toho místa svůj domov.." Erika polkla, aby zadržela slzy. "Protože už tady nejsi, nemůžu žít dál svůj život s prázdným místem, které by mělo být zaplněné. Nikdy na tebe nezapomenu a vždycky tě budu milovat, ale už nemůžu být člověkem jen napůl." Erika se postará o tchána a vrací se do Londýně. Případ mrtvé Marissy je vyřešen, vrah je usvědčen. Erika jen probírá poštu, dělá pořádek na stole....A najednou má pochybnosti a vše se rozjíždí naplno. KOnec vás určitě překvapí, zaskočí. Robert Brndza opět nezklamal. Mě se moc líbila pasáž, kdy se Erika rozhoduje,jak naložit se svým životem dál. Uvědomuje si, že může Marka milovat, ale sama také musí žít naplno. Věnovat se práci, ale i osobnímu životu. Ví, že Marek by s ní souhlasil. A tak nám nezbývá než se těšit nejen na další vyšetřování, ale i na pokračování příběhu o Erice.

Marie Valášková

16. 04. 2019

V dalším pokračování série s inspektorkou Erikou Foresterovou se opět setkáme s Erikou i s jejími kolegy - Mossovou i Petersonem. Při cestě na slavnosní oběd se musí Erika rohodnout, zda se ujme vyšetřování vraždy. Na Štědrý den večer je zabita Marissa Lewisová, najde ji její matka na předzahrádce domku, ve kterém spolu bydlely. Erika se rychle rozhodne a ujímá se vyšetřování, všechno komplikují vánoční svátky, mnoho lidí odjelo z města. Při shánění svědků se policie dozvídá, že Marissa byla zvláštní osůbka, krásná, chytrá, sexy. Každý ze svědků na ní má vlastní a trochu odlišný názor...Ve zlomové chvíli vyšetřování musí Erika odjet za svým tchánem, který upadl. Erika se postará o tchána, vrací se do Londýna. Případ je vyřešen....Erika má ale pochybnosti....

Yvona Odehnalova

11. 03. 2019

Jako všechny knihy, které jsem dosud četla, je i tato výborná. Erika v knize je sympatická a chytrá dáma. Roberta Bryndzu čtu velmi ráda, mám všechny jeho dosud vydané knihy.


Doporučujeme