e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Šedé eminence v české historii

Richard Händl

199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Literatura faktu, učebnice
  Počet stran: 264
  Nakladatel: Jota
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  Kniha Šedé eminence v české historii se zabývá českými historickými osobnostmi, o kterých se v hodinách dějepisu mlčí. Ve své době to ale byly osoby důležité, neboť hýbaly českou politickou scénou, společenským děním, někdy i kulturou a často tím vším dohromady. Dnes jsou však většinou známy jen úzkému okruhu historiků.

   

  Víte, kdo byl nejmladším a také nejsympatičtějším potomkem Karla IV. a jak dopadl? Která česká královna měla největší vliv na politiku? Kdo byl nejbohatším člověkem zemí Koruny české nebo proč udělali Přemyslovci dvakrát tu stejnou chybu? Nevíte? Richard Händl vám to prozradí. A nejen to!

   

  Kniha obsahuje 18 kapitol – 18 příběhů významných, přesto málo známých postav české historie, doplněna je ilustracemi Jiřího Šorma.

  Nechte se unést poutavým vyprávěním Richarda Händla a vypravte se na dobrodružnou cestu do naší historie.

   

   Richard Händl se narodil, žije a bude žít v Praze. Publicista historických zajímavostí, zpívající klavírista, moderátor,jachtař. Výrazný extrovert, ovšem velmi plachý. Milovník hospůdek. Účastník intelektuálních restauračních debat a hádek ve všech oborech. Ze všech oborů ale od mládí preferuje historii. Pochází z hudební rodiny a živit se hudbou je jeho povinnost i radost. Žije si báječně – a to ho baví.

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme