e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Programátorská cvičebnice

Radek Pelánek

129 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Informatika, výpočetní technika
  Počet stran: 176
  Nakladatel: Computer Press
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: pdf
  Chcete-li být skutečně dobrým programátorem, nevyhnete se opakovanému řešení různě obtížných úloh – jenom opakovaný trénink z vás udělá opravdového mistra. Kde ale najít ta správná zadání, nápady a myšlenky, jejichž přetváření do podoby funkčního programu odvede požadovanou práci a posune vás blíže k metě zkušeného programátora? S Programátorskou cvičebnicí by to neměl být problém.

  Zkušený autor, který prošel programováním od základů přes roli studenta až na druhou stranu barikády a začal své poznatky předávat méně znalým, vám v knize nabízí ucelený soubor zajímavých zadání programátorských úloh. Ty jsou přehledně rozděleny do tematických oblastí, přičemž u každé je uvedeno ohodnocení její obtížnosti. V textu najdete základní rady, jak úlohy řešit, a detailní řešení k některým vypracovaným cvičením. Kniha se zaměřuje na široké spektrum programátorů: inspiraci v ní najdou nejen začátečníci a pokročilí, ale i profesionálové, kteří v ní mohou vyhledat zajímavá zadání, na nichž si procvičí a zopakují své znalosti.

  S publikací si mimo jiné vyzkoušíte:
  * Číselné řady a posloupnosti
  * Kombinatorická cvičení
  * Grafické úlohy a fraktály
  * Vytváření šifer a jejich prolamování
  * Logické problémy nejen s šachovnicí
  * Sudoku, Sokoban, Tetris, Piškvorky a řadu dalších her


  O autorovi:
  Radek Pelánek vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity. V současnosti na této fakultě působí jako docent a proděkan pro studijní programy. Kniha vychází z jeho dlouhodobých zkušeností s výukou programování a s organizováním programátorských soutěží. Je autorem pěti knih a řady odborných článků.

Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme