e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Plástev v ohrožení

Josef Pecinovský

119 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Sci-fi
  Počet stran: 336
  Nakladatel: Epocha
  Série: Plástev
  Díl: 4.
  Rok vydání: 2014
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Plástev A30, jedna z mnoha v přelidněném světě zastavěném do výšky několika set metrů, není příjemným místem pro život. Navíc ji ohrožuje nádor hnědého moru, který hrozí pohltit jadernou elektrárnu, a tak způsobit katastrofu nesmírných rozměrů.
  Existuje ovšem muž schopný tragédii odvrátit. Jmenuje se Kastor Clark a nedávno z plástve unikl, aby žil mezi svobodnými lidmi v Údolí Iškarů. V době nejvyššího ohrožení svého starého domova je však povinen přispěchat na pomoc. Ani jeho neobyčejné schopnosti ale nedokážou zabránit totálnímu výpadku Mocného Dijonu, centrálního výpočetního systému.
  Je třeba jej znovu spustit, ale to dovede jen jediný člověk, ďábelský Cornelius Zwada. Ten však nedávno záhadně zmizel...

  Volné pokračování kultovní sci-fi Plástev jedu.

  Josef Pecinovský (*1946)
  v osmdesátých letech jeden z nejpopulárnějších autorů české fantastiky, se v posledních několika letech opět vrací na literární kolbiště. Základ jeho tvorby tvoří pochmurné dystopické příběhy plné akce, z nichž nejvýznamnějšími se staly povídka Házím ti laso, kamaráde (1990) a román Plástev jedu (1990), jehož reedici přinesla před nedávnem edice Pevnost. Poprvé kompletní zde také vyšla tetralogie Kroniky nové Země(1991–2008), napsaná v intencích dobrodružné space opery.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme