e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Králové Wyldu

Nicholas Eames

249 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 520
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2019
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Sláva nikdy nezestárne. 

  Clay Cooper a jeho proslulá skupina kdysi bývali ti nejlepší z nejlepších — nejobávanější žoldnéři na této straně Heartwyldu. 

  Ale dny jejich slávy už dávno pominuly. Každý z nich si šel svou cestou. Zestárli, ztloustli, opíjeli se, nebo všechno současně. 

  Znenadání se však u Clayových dveří objeví jeho přítel a bývalý parťák Gabriel s prosbou o pomoc — aby se společně vydali na misi, ke které by se upsali jen ti nejstatečnější, nebo naopak ti nejhloupější. 

  Gabrielova dcera je uvězněna ve městě vzdáleném přes půl světa a obléhaném Heartwyldskou hordou. Nastal čas znovu svolat skupinu. 

   -----

  Jako by se G. R. R. Martin potkal s Terrym Pratchettem.
  - BuzzFeed Books

  Skvělý debut. Eames vytvořil svět jako z obálky heavymetalového alba. Originální a zábavný příběh plný emocí.
  - Publishers Weekly

  Fantastická kniha, která vás donutí otáčet jednu stránku za druhou a úplně vás přiková do křesla. Skvělé postavy, odpadlíci, na jejichž osudu mi opravdu záleželo. A k tomu všichni ti neuvěřitelní tvorové! Celý příběh je navíc okořeněný temným smyslem pro humor, který mě neustále rozesmíval. Báječné.
  - John Gwynne, spisovatel


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

kateřina miklíková

27. 05. 2019

Asi nejlepší prvotina, kterou jsem kdy četla! Autora si dobře zapamatuju, protože od něj si budu chtít přečíst úplně všechno. Teď po dočtení mám obrovskou chuť bliknout v souboru na začátek a začíst se znova. To je podle mě nejlepší doporučení, jaké může kniha dostat. Je to čtivé, originální, vtipné. Hrdinové jsou úžasní! Vřele doporučuji! Celý můj názor na knihu zde: https://trojtecka.blogspot.com/2019/05/kralove-wyldu.html

Vladislav

14. 07. 2019

Příjemná délka, vtipné, zajímavý svět, výborné postavy.

kateřina miklíková

27. 05. 2019

Asi nejlepší prvotina, kterou jsem kdy četla! Autora si dobře zapamatuju, protože od něj si budu chtít přečíst úplně všechno. Teď po dočtení mám obrovskou chuť bliknout v souboru na začátek a začíst se znova. To je podle mě nejlepší doporučení, jaké může kniha dostat. Je to čtivé, originální, vtipné. Hrdinové jsou úžasní! Vřele doporučuji! Celý můj názor na knihu zde: https://trojtecka.blogspot.com/2019/05/kralove-wyldu.html

Petra Heřmanská

25. 05. 2019

Celkově knížku hodnotím pozitivně, neboť mě příjemně překvapila. Bavila jsem se u jejího čtení, a tak to má podle mého názoru být. Celých 500 stránek byla jedna velká jízda plná akce a humoru, a proto mohu Krále Wyldu s čistým svědomím doporučit :) Více zde: https://bookhunter5.wordpress.com/2019/05/25/slava-nikdy-nezestarne-kralove-wyldu/

Lucie Valoušková

11. 09. 2020

Opět se dostávám k dalšímu fantasy příběhu, který knižní komunita nesmírně chválí. Jedna pozitivní a nadšená recenze střídá druhou a tak jsem se opět nechala zlákat davem a řekla si, že ji musím přečíst taky. Bohužel ale musím na rovinu říct, že to rozhodně není takové skvělé čtení. Kniha je příliš dlouhá a místy i nudná. Tak jak se v anotaci píše, tak se skupina starých a vysloužilých bojovníků vydává přes celou zemi, aby zachránili dceru jednoho z nich. Pokud čekáte, že rozuzlení tohoto problému se dočkáte brzy, tak vás patrně zklamu. To hlavní, na co po celou dobu čekáte, se odehrává během doslova posledních stránek. Po celou dobu totiž budete sledovat znovuspojení této skupiny zvané Sága, což trvá skoro do půlky knihy. Pak se konečně vydávají na cestu. Autor se snažil celý příběh pojmout asi ve stylu Tolkiena, aneb vytvořil neskutečně dlouhé putování se spoustou překážek, které je nutno překonat. Navíc do toho zapředl i další prvky, aby mohl závěr lépe okořenit, ale asi nic, co by vás vyloženě překvapilo. Hrdinové vůbec nepůsobí jako bývalá elitní jednotka známá v celém království, ale spíše jako nějaké slečinky přivedené z důchodu. Nejen, že jsou neskutečně emotivní, někteří mají neustále slzy v očích, ale neumí si poradit s nepřáteli, tak jak by člověk od nich čekal. A to nemluvím o jejich naivitě a důvěřivosti. Je pochopitelné, že se vrací po dlouhé době, ale přesto to není ono. Prostě historii těchto můžu autorovi zrovna věřit nebudete. Co mi však asi nejvíc vadilo, bylo kombinování nejrůznějších bytostí, které obvykle autoři k sobě moc nemíchají. Najdete tu totiž mýtické stvůry z bájí jako kentaury, chiméry, ale i obry, kyklopy, trolly, skřítky, kdejakou vymyšlenou kříženu potvoru, ba co hůř, mluví se tu o magii, létajících strojích, elektřině, nemrtvých, chodících kostlivcích a tak dále. Jakoby si nestačilo vybrat nějaký okruh nestvůr. Autor si potřeboval 'vypůjčit' celou armádu hrůz. Což už na mě bylo docela silné kafe. Kniha je prostě dlouhá a nedotažená (objevilo se tu mnoho náznaků nebo zmínek o dalších věcech, minulosti a podobně, ale nic, k čemu bychom se potom ještě více vraceli). Hrdinové nemají pořádně co nabídnout, natož aby působili podle dřívějších zásluh. A i když se to celé čte dobře, příběh působí jako vyprávění pro mladší ve stylu Percyho Jacksona říznutého klasickými fantasy. Takže nechápu to obrovské nadšení, protože jde na první pohled poznat, že jde o prvotinu, která by potřebovala menší úpravy. Za mě spíše dvě a půl.


Doporučujeme