Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

Doctor Who: Královská krev

Una McCormack

159 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Young adult, New adult
  Nakladatel: Jota
  Série: Doctor Who
  Rok vydání: 2016
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, mobi

  „Grál je jenom povídačka! Báchorka! Neexistuje ve tvém světě a nemůže existovat ani tady!“

   

  Městský stát Varuz je na pokraji záhuby. Aurelián je posledním vévodou ve své linii, město se rozpadá a vojsko jeho nepřítele Konráda čeká v horách a chystá se vyrazit. Aurelián je připraven vsadit vše v jediné poslední bitvě. Když se tedy zjeví svatý muž „Doktor“, Aurelián jej požádá o požehnání.

   

  Ve Varuzu však není vše, jak se zdá. Městské stráže mají laserové meče a síně ozařují elektrická světla. Aureliánova milovaná žena Guena spolu s jeho nejdůvěryhodnějším rytířem zřejmě plánuje převrat a Clara, Doktorova záhadná společnice, je rychle vtažena do jejich pletich...

   

  Podaří se Doktorovi zamezit válce? Bude Clara a její účast na spiknutí odhalena? Proč je Konrádův velvyslanec tak roztržitý? A kdo jsou ti prastaří, znavení rytíři, kteří dorazí do Veliké síně a tvrdí, že pátrají po Svatém grálu?

   

  Doctor Who: Královská krev je původním příběhem, který zapadá do deváté série neobyčejného BBC televizního hitu Doctor Who, s Peterem Capaldim v titulní roli.

   

  ***

   

  Knihy Uny McCormackové se staly bestsellery deníku The New York Times. Publikovala již dva romány ze světa Doctora Who – The Way Through The Woods a The King's Dragon a jednu antologii Doctor Who: Breaking Bubbles and other stories, a k tomu několik poslechových dramat pro Big Finish Productions. Bydlí v Cambridgi se svým partnerem Matthewem a dcerou Verity. Více informací najdete na www.unamccormack.com.

   

  ***

   

  „Vhodná pro čtenáře všech věkových kategorií.“
  Paul Tapner, Amazon Vine Voice

   

  „Středověk se tu střetá s budoucností a příběh je plný politických pletich.“
  Martin Hutchinson, The Press and Journal

   

  „Celá škála okouzlujících vedlejších postav – od Aureliána přes jeho ženu a nevěrného rytíře Bernhardta až po mladého zbohatlíka Michaila –, z nichž každá má svou vlastní, mnohostrannou osobnost.“
  Patrick Kavanagh-Sproull, Doctor Who TV

   

  „Jednoznačně má další oblíbená knížka ze série Doctora Who.“
  Brooklyn Tayla, Goodreads.com

   

  „Vážně vám začne záležet na postavách, se kterými se posádka TARDIS tentokráte spřátelila.“
  Joseph Adorno, Comic Book Rehab

   


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme