e-kniha

Číst ukázku

Stáhněte si ukázku:

289 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Fantasy, sci-fi
  Počet stran: 567
  Nakladatel: Host
  Série: Záhutí
  Díl: 1.
  Rok vydání: 2020
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Ve městě poháněném industrializovanou magií vypukne válka, která změní realitu…

  Sancie Gradová je zlodějka, a setsakra dobrá. Vloupat se do přísně střeženého skladiště v docích města Tevanne je pro ni hračka. Sancie ovšem netuší, že artefakt, který má ukrást, v sobě skrývá nepředstavitelnou moc. Dokonce by mohl vyvolat revoluci v magické technice zvané skribování — tato metoda mění vlastnosti běžných předmětů pomocí kódovaných nápisů.

  Soupeřivé korporace, které tuto magii ovládají, už díky ní přeměnily Tevanne v ohromný nemilosrdný stroj na peníze. Pokud se však zmocní ukradeného artefaktu, přepíšou samotný svět tak, aby sloužil jejich záměrům. Korporace teď jdou Sancii po krku. A ve městě Tevanne není síla, která by je dokázala zastavit.

  Má-li Sancie přežít — a má-li zastavit vražednou proměnu světa, k níž se schyluje —, musí shromáždit nepravděpodobné spojence, ovládnout moc artefaktu a projít svou vlastní proměnou, která ji přetvoří v cosi, o čem se jí nikdy ani nesnilo.

  –––

  Vzrušující začátek slibné nové epické fantasy. Připravte se na starobylá tajemství, nápaditou magii a napínavé loupeže.
  — Brandon Sanderson, autor fantasy série Mistborn

  Rozsáhlý, strhující román, který je stejně tak kyberpunkem jako fantasy. Bennett vypráví fantastický příběh s úžasnými postavami, ale knihu činí výjimečnou především jeho pojetí magie.
  — The Verge

  Vynalézavé, pohlcující a vzrušující. Čaropisci jsou fascinujícím pohledem na to, jak i ty nejlepší úmysly mohou být zneužity.
  — Kavin Hearne, autor fantasy série Kroniky železného druida


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Doporučujeme