Quo vadis

Dostupné formáty a ukázky


MP3

Poslechněte si ukázku

Quo vadis

Otakar Brousek st., Růžena Merunková, Dana Medřická, Alfred Strejček, Libuše Švormová, Karel Vček, Slvka Budínová, Václav Vydra st., Radoslav Brzobohatý a další, Henryk Sienkiewicz

Žánr: Audioknihy, Klasická díla
Délka: 02:49:04

Když v roce 1896 napsal Henryk Sienkiewicz (1846–1916) román Quo vadis, byl už proslulým polským spisovatelem. Teprve Quo vadis z něj však učinilo světoznámého autora a příběh z doby Neronovy byl také hlavním důvodem, proč byla Sienkiewiczovi v roce 1905 udělena Nobelova cena za literaturu. Příběh lásky římského patricije ke křesťanské dívce se odehrává… (více)

O knize

Když v roce 1896 napsal Henryk Sienkiewicz (1846–1916) román Quo vadis, byl už proslulým polským spisovatelem. Teprve Quo vadis z něj však učinilo světoznámého autora a příběh z doby Neronovy byl také hlavním důvodem, proč byla Sienkiewiczovi v roce 1905 udělena Nobelova cena za literaturu. Příběh lásky římského patricije ke křesťanské dívce se odehrává na pozadí velké a tragické historické epochy postupného pádu Říma. Rozhlasová nahrávka z roku 1968 v režii Jana Bergera.


Doporučujeme také