199 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: Česká literatura
  Počet stran: 309
  Nakladatel: Host
  Rok vydání: 2018
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Co všechno skrývá mycelium?

  Viktorie Hanišová debutovala v roce 2015 nadšeně přijatým románem Anežka o komplikovaném vztahu matky a adoptivní dcery, o skrytém rasismu a stereotypech. Také v pozadí nového příběhu je ukryto rodinné tajemství, které si hrdinka odnáší ze svého dětství a na které se snaží zapomenout. Jenže lze skutečně uniknout tomu, co se už jednou stalo?

  Sára žije ve staré chalupě na Šumavě a živí se sběrem hub. Každé ráno si nazuje letité pohorky, popadne košík s utěrkou, v kapse pohladí ostrý nožík a vyrazí. Už sedm let chodí po stejné trase, sedm let od jara do podzimu sbírá houby na týchž místech a za pár stovek je prodává. Jako dobrovolná poustevnice se s nikým nepřátelí ani neopouští Pošumaví. Jen občas vyrazí za psychiatričkou do Plzně přesvědčit ji o svém vyrovnaném duševním stavu. Zpráva o matčině smrti proto Sářin život příliš nezmění. Avšak co se zdá jako nepatrnost na povrchu, bouřlivě bují pod ním.

  Viktorie Hanišová (nar. 1980) pochází z Prahy, na Univerzitě Karlově vystudovala anglistiku a germanistiku. Věnuje se překladatelství a je lektorkou cizích jazyků. Spisovatelsky debutovala v roce 2015 nadšeně přijatým románem Anežka o nefunkčním vztahu matky a adoptivní dcery, o skrytém rasismu a stereotypech. Jejím druhým románovým počinem je titul Houbařka.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Markéta Forejtová

01. 08. 2019

Nehledejte žádné lehké a oddechové čtivo. Pokud toužíte po hlubokém zmatení a ztracení a po hlavní hrdince se složitým životním osudem, jste tu správně. Stejně tak jestli si potrpíte na vláčné a pomalu se rozplétající příběhy a kvalitní práci se slovy. Stačí vědět, co od Houbařky chcete, a nebudete zklamaní. Nedělejte stejné chyby jako já. / Celá recenze: https://marky-books.blogspot.com/2019/08/kdyz-se-ocekavani-mine-s-realitou.html


Doporučujeme