Objednávka

Alice Osemanová: Vůbec jsem nečekala, že Srdcerváči dojdou tak daleko

Alice Osemanová: Vůbec jsem nečekala, že Srdcerváči dojdou tak daleko
Poznejte autorku Srdcerváčů Alice Osemanovou! V novém díle video série Seznamte se, kterou můžete znát z našeho Instagramu, vám prozradí svůj oblíbený film i to, kterou svou postavu by chtěla potkat.

„Když v knížce nejsou zajímavé postavy, tak ji podle mě nezachrání ani sebezajímavější zápletka,“ říká Alice Osemanová, autorka bestsellerové série Srdcerváči. Kterého ze svých hrdinů by chtěla potkat? Jaký film doporučuje všemi deseti? Zjistěte to v novém dílu naší série Seznamte se.

Srdcerváči se letos díky seriálové adaptaci od Netflixu stali jednou z největších čtenářských senzací. Příběh o lásce, přátelství a problémech spojených s dospíváním si zamilovali miliony lidí po celém světě. Pro náš tým je tenhle komiks už několik let naprostou srdcovkou, takže jsme se nemohli dočkat, až si s Alicí popovídáme.

 

 

Čteš radši papírové knihy, nebo e-knihy?
Ty jo, asi papírové. Já to teda dost střídám, mám období, kdy čtu jen e-knihy, a pak zase čtu jen papírové. Ale řekla bych, že o něco víc sahám po těch papírových.

Máš nějakou oblíbenou zápletku?
Od přátelství k lásce. Pro mě je to naprostý vrchol romantiky, když jste s někým nejdřív nejlepší kamarádi a pak se do sebe zamilujete. To mě nikdy neomrzí.

Ve které knize je podle tebe nejlepší romantická linka?
Miluju Pýchu a předsudek! Ta knížka je plná vtipu a podle mě je i v dnešní době aktuální.

Která část LGBT+ komunity je podle tebe nejvíc přehlížená v médiích?
Podle mě je málo příběhů o asexuálech a bylo by super vidět jich víc. V rámci young adult knih se to sice začíná měnit, ale ráda bych totéž viděla i v televizi a filmech. Tam momentálně nemají skoro žádnou reprezentaci. A taky to chce víc příběhů o trans lidech! Nějaké sice jsou, ale za mě by jich mělo být mnohem víc.

Seriálová adaptace Srdcerváčů měla obrovský úspěch. Jaké to je, když natočí seriál podle tvého komiksu?
Je to neskutečné. Když jsem začínala, tak jsem popravdě jsem vůbec nečekala, že bych mohla dojít tak daleko. I adaptace knih jsou hrozně vzácné, natož online komiksů. Samozřejmě jsem nadšená a vděčná. O tomhle podle mě sní většina autorů.

V seriálu je jedna scéna, kde se objevíš i ty. Byl to tvůj nápad?
Vlastně ne. Všichni se tak nějak rozhodli, že bych se v seriálu měla na chvíli objevit.

A jak sis to užila?
Byla jsem z toho dost nervózní. Nejsem žádná herečka a nechtěla jsem dělat nic, co by vyžadovalo nějaký herecký výkon, třeba záběry zblízka nebo něco podobného. Ale jsem moc spokojená s tím, jak to nakonec dopadlo. Nebije to do očí, prostě si tam jen tak sedím.

Na celou verzi rozhovoru se podívejte ve videu. Pokud hledáte čtení, které vám vykouzlí úsměv na tváři, ale zároveň se nebojí vážných témat, mrkněte na kompletní nabídku knih a e-knih od Alice Osemanové.
 

 

Verze vašeho prohlížeče je zastaralá!

a může vykazovat chyby v průběhu nákupu či v samotném zobrazení.
Pro nerušený nákup aktualizujte váš prohlížeč na nejnovější verzi nebo zvolte jiný prohlížeč.

Otevřít v Microsoft Edge Přesto pokračovat