Objednávka

5 důvodů, proč si přečíst Krysí ostrov a jiné povídky

5 důvodů, proč si přečíst Krysí ostrov a jiné povídky
Kniha Krysí ostrov a jiné povídky od legendy severské krimi Joa Nesbøho konečně vychází i v češtině. Tady je našich pět důvodů, proč by si ji měl přečíst každý milovník napětí!

Autor bestsellerového Sněhuláka a legenda severské krimi Jo Nesbø se vrací s novou sbírkou povídek! K loňské knize Žárlivost a jiné povídky přibylo pokračování Krysí ostrov a jiné povídky, ve kterém najdete pět nových příběhů plných napětí, zločinu a vystupňovaných emocí. Všechny navíc spojuje téma moci a boje o ni.


Proč se do Krysího ostrova pustit co nejdřív? Protože…

 

...povídky jsou jako jednohubky

Krysí ostrov je perfektní pro všechny, kdo teď nemají čas či chuť se „zavazovat“ k dlouhému čtení. Nemusíte ho totiž přečíst celý najednou, abyste věděli, jak to dopadne – stačí dokončit povídku, kterou máte rozečtenou. A pokud jste s Nesbøm ještě neměli tu čest, tahle knížka je skvělé degustační menu.

 

...má všechny elementy pořádného thrilleru: boj o moc i morálně šedé postavy

Věděli jste, že touha po moci je společně se žárlivostí nejčastějším motivem k vraždě? A když se to zkombinuje se zašmodrchanými osobními vztahy, vznikne pořádně třaskavá směs. Postavy v Krysím ostrově jsou navíc často postaveny před nemožná rozhodnutí. Tohle by si tedy neměl nechat ujít žádný příznivec thrillerů od B. A. Paris!

 

…ponuré příběhy vás naladí na podzim

Temné, kruté a plné zvratů – tak bychom popsali povídky v Krysím ostrově. Jednotlivé příběhy se točí kolem pomsty, apokalypsy, nájemných vrahů a nejrůznějších odporných zločinů. Pro blížící se sychravé podzimní počasí ideální.

 

...propojuje krimi s dystopií i sci-fi

Dystopická budoucnost, kdy se kvůli devastující pandemii zhroutila společnost, alternativní dimenze, cestovaní časem... Tohle nalákalo na Krysí ostrov i ty z našeho týmu, kteří místo detektivek a thrillerů obvykle sahají po sci-fi.

 

...Nesbø se chystá do Česka!

Jo Nesbø koncem října zavítá do Prahy, takže kdybyste ho náhodou potkali, můžete kromě série se svérázným detektivem Harrym Holem rovnou podebatovat i o nové knize.

 

Jedno minus na konec

Na závěr musíme přidat i jedno negativum: Ta knížka mohla být delší! Některé povídky by si podle nás určitě zasloužily rozepsat do samostatného románu. Tak snad někdy příště!

Verze vašeho prohlížeče je zastaralá!

a může vykazovat chyby v průběhu nákupu či v samotném zobrazení.
Pro nerušený nákup aktualizujte váš prohlížeč na nejnovější verzi nebo zvolte jiný prohlížeč.

Otevřít v Microsoft Edge Přesto pokračovat