Kronika konce světa

Shigor Birdman

69 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 129
  Nakladatel: Epocha
  Rok vydání: 2009
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Co budete dělat, když svět ze dne na den skončí a většina lidstva podlehne neznámé epidemii? Když všichni vaši blízcí zemřou, v některých případech vám v náručí? Když s hrůzou zjistíte, že pro velkou část přeživších by bylo lepší, kdyby také umřeli, protože teď připomínají spíše oživlé mrtvé z hororových filmů? Někdo se zblázní, jiný po realistickém zhodnocení situace spolyká prášky na spaní. Hlavní hrdina tohoto příběhu si začal psát deník… Shigor Birdman, vlastním jménem Jiří Matyskiewicz (1979), do této doby publikoval pouze jedinou knihu, military sci-fi román Mise, která musela selhat (2005; Edice Pevnost, sv. 3). V tomto akčním příběhu zuří mezihvězdná válka, přičemž lidé stojí nejen proti krvežíznivým mimozemšťanům, ale také sami proti sobě. Kronikou konce světa (2009) si pak Birdman vyzkoušel žánr postkatastrofické sci-fi, který obohatil o hororové prvky. Kromě psaní svébytné prózy a poezie se podílí rovněž na vytváření počítačových her.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Josef Vybíral

06. 02. 2011

Příběh je docela poplatný svému vzoru ve Dnu trifidů, který nejspíš sloužil jako dost silná inspirace. Naštěstí je příběh hodně čtivý a od předem připravené linie se občas odvrátí zajímavým zvratem. Přečteno "jedním dechem".

Martin

10. 01. 2012

Jak už psal Josef níže děj nepřekvapí a je 100% předvídatelný, nicméně i tak jde o výborné dílko které zhltnete bez nadechnutí. Trošku mne mrzí konec takříkajíc uprostřed věty. U Shigora jsem zvyklý na závěry které vybízejí k zamyšlení.

Jakub

18. 07. 2012

Byl jsem velmi překvapen zábavností a čtivostí tohoto textu. Za ty peníze mohu knihu jen doporučit.


Doporučujeme