Kladivo na čaroděje 03: Kruté stroje

Ondřej S. Nečas

99 Kč

  Formát titulu:
  Kategorie: České fantasy
  Počet stran: 184
  Nakladatel: Epocha
  Série: Kladivo na čaroděje
  Díl: 3.
  Rok vydání: 2013
  Jazyk: Český
  Dostupný formát: epub, pdf, mobi

  Třetí epizoda nového knižního seriálu, na němž se podílejí špičky české a slovenské fantastiky a který je psán v intencích subžánru městské fantasy.

  Zdánlivě banální případ vraždy tří lidí, kteří zřejmě věděli příliš mnoho, se povážlivě komplikuje, když na scénu vstupují démoni ovládající stroje a v novinách se objevuje podivný zašifrovaný inzerát skrývající vodítko k mimořádně cennému kouzlu.
  Felix Jonáš a jeho tým magických úderníků musejí napnout všechny své dedukční schopnosti, šarm a především veškerou hrubou sílu, která jim zbývá, pokud chtějí skrýš odhalit včas.
  A zatím kdesi v ukryté nádrži se zvolna probouzí obří mořská obluda…

  O sérii:
  Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…

  O autorovi:
  Ondřej Nečas
  Narozen v roce 1978 v Blansku, jeden z ejzajímavějších autorů české fantastiky.
  Jeho rozmanitou povídkovou tvorbu lze nalézt především na stránkách časopisů Pevnost, Ikarie / XB-1 a rovněž v řadě tematických antologií. Nečas se přitom s jistotou a bravurou pohybuje jak v žánrech sci-fi (Operace Picasso, Moře pláče pro královnu) a fantasy (Poslední ze čtyř, Zeranin pás), tak na jejich pomezí (Putování za Zázrakem Bergedonu).
  Navíc je s oblibou kombinuje s detektivkou, jako třeba v knižní prvotině Případy hejtmana Ambrože (2007). Literárním úkrokem stranou je ryze pohádkový titul O princezně trochu zakleté (2009).
  Ondřej S. Nečas od počátku patřil mezi nejžhavější kandidáty na spolutvůrce Kladiva na čaroděje a v současnosti pracuje na dalších epizodách.


Uživatelské recenze

Pro vložení uživatelské recenze se musíte přihlásit

Luboš

08. 04. 2013

Než se příběh rozjel, byl najednou konec. Škoda "délky", jinak by byla větší spokojenost, takhle to byla opravdu spíš jednohubka.

Petr Čapek

26. 04. 2013

Kruté stroje nejsou dílkem, který by byl asi řazen mezi nezapomenutelné. Každopádně neurazí, dokáže pobavit a jasně dává najevo, že i ostatní autoři, které JP vybral budou schopni styl a směr jím udaný. Protože co si budeme povídat, kvalitní české sci-fi/fantasy není nikdy dost. A do Kladiva můžeme vkládat naděje, že se stane legendou, stejně jako Agent JFK.

Martin

02. 05. 2014

Ááá takže "svěží vítr" Mr. Nečas to pojal trošku jinak, takže tohle je fajnová detektivka s prvky bubu a žadná morbidní kruťárna.


Doporučujeme