Palmknihy slaví 20 let ve světě digitálního čtení!

A protože 20 let je už docela dlouhá doba, chceme slavit pořádně.

Ve středu 13. 11. u nás najdete tu největší e‑knižní akci v našich dějinách! Více jak 9 000 e‑knih se slevou 50 %! Všechny tituly v akci si můžete prohlédnout zde

A pozor! Pokud nakoupíte v rámci jedné objednávky za více jak 500 Kč, automaticky se dostáváte do slosování naší soutěže o čtečky Pocketbook!

Tuto oslavu bychom také rádi využili jako šanci k poděkování. Poděkovat chceme vám, našim zákazníkům, za nadšení do čtení elektronických knih. Bez vás by to totiž dělat nešlo.
Pokud vás zajímá příběh vzniku Palmknih, stačí kliknout sem.
Děkujeme moc za vaši přízeň a užijte si oslavu!

Váš tým Palmknihy.cz

Pravidla soutěže

  • Soutěž probíhá od středy 13. 11. do neděle 17. 11.
  • Stačí zaplatit objednávku v hodnotě nad 500 Kč a automaticky se dostáváte do slosování.
  • Soutěžíme o čtečky PocketBook InkPad 3 a PocketBook Touch Lux 4
  • Každý den losujeme alespoň jednoho výherce.
  • Výherce kontaktujeme e‑mailem co nejdříve po skončení soutěže.

Za ceny do soutěže děkujeme společnosti Acomp s.r.o. průkopníkovi prodejů elektronických čteček na českém trhu od 2008 a výrobci soutěžních čteček Pocketbook

Příběh Palmknih

Byl jeden muž, a ten muž na světě ze všeho nejvíc miloval dvě věci. Svou ženu a knihy. A protože nechtěl svou milovanou rušit, když si četl dlouho do noci, začalo mu vrtat hlavou, jak jinak by si mohl knihy plné příběhů i literaturu faktu užívat. Začal se zabývat čtením na malých kapesních počítačích, které se vešly tak akorát do dlaně - anglicky palm - proto se jim říkalo palmtop. Jejich displeje vydávaly mnohem méně světla než lampička. Na noční stolek se díky nim vešlo mnohonásobně více knih, což v malém bytě, který dvojice obývala, přišlo vhod. Psal se rok 1999, ten člověk se jmenoval Jiří Vlček a právě vytvořil Palmknihy.

Před 20 lety byl ještě svět internetu a digitálních technologií neprobádanými vodami, do kterých se neodvážil hned tak někdo a kde také neplatilo příliš mnoho pravidel. A to platilo i pro e‑knihy. V Česku byste těžko hledali obchod, který je prodával. Jiří se proto rozhodl nabízet je na svém webu ke stažení zdarma. Jen tak, nadivoko, dával každý týden jednu novou knihu dle vlastního výběru k dispozici ke stažení.

K Jirkovi se přidal další nadšenec - Martin Bodlák. Ve dvojici postupně pracovali na tom, jak zahodit pirátskou vlajku, jak e‑knihy nabízet ve spolupráci s nakladateli, kteří jejich milované tituly vydávají, na jedné lodi. Domlouvali tedy s nakladatelstvími oficiální poskytování e‑knih čtenářům a čtenářkám. Prodávat e‑knihy začali v roce 2006. Tou dobou už byl digitální svět běžnou součástí našich životů a lidé si začali uvědomovat, že cena knihy není cenou papíru. Všichni mluvili o tom, jestli e‑knihy nahradí papírové knihy, prodeje e‑knih stoupaly a digitalizace byla lákadlem a strašákem zároveň.

O pár let později se samozřejmě ukázalo, že e‑knihy nechtějí knihy nahradit, ale doplnit. Našly si své čtenáře a čtenářky a způsoby použití. Už nebyly jen zvláštností pro digitální nadšence, ale skvělou možností pro všechny. Palmknihy se v roce 2016 staly součástí Albatros Media, skupiny, do které už nějakou dobu patřil i eReading.cz. Postupné spojování týmů, technologií i nabídky vyvrcholilo letos spojením obou webů pod značkou Palmknihy.

No a tím už jsme se dostali do současného okamžiku. Takže zpět k oslavám!