Zpět
 

Templářské tajemství

Dostupné formáty a ukázky

Templářské tajemství

 

Templářské tajemství

Chloe Palov

Žánr: Thrillery, napínavá četba
Počet stran: 408
Nakladatel: Metafora, s.r.o.
Série: Caedmon Aisquith
Díl: 4
Jedno ztracené evangelium, jeden ďábelský kult a jeden muž, který musí odhalit pravdu... Nový příběh historika a lovce záhad Caedmona Aisquitha. „Najděte Kašparovo evangelium, jinak vaše dcera zemře!“ Expert na dějiny i taje řádu templářů, bývalý člen britské tajné služby, se vydává na nebezpečnou cestu po celém světě, aby odhalil temné… (více)
249 Kč
Přidat do seznamu přání

Dostupné formáty a ukázky

O knize

Jedno ztracené evangelium, jeden ďábelský kult a jeden muž, který musí odhalit pravdu... Nový příběh historika a lovce záhad Caedmona Aisquitha.

„Najděte Kašparovo evangelium, jinak vaše dcera zemře!“

Expert na dějiny i taje řádu templářů, bývalý člen britské tajné služby, se vydává na nebezpečnou cestu po celém světě, aby odhalil temné tajemství ukryté v samém srdci křesťanství a zachránil víc než jeden život.
Dva tisíce let ztracené evangelium skrývá šokující pravdu o Ježíši a ten, kdo se relikvie zmocní, získá neomezenou vládu nad světem. Satanské bratrstvo horečně pátrá po zmizelém manuskriptu a Caedmon se pouští do závodu s časem. Jeho zběsilá cesta za polapením nejvýbušnějšího tajemství světa vede z Indie do Španělska a nakonec do merovejského kostela v centru Paříže…
Rozluští všechny záhadné symboly a složitě zakódované hádanky? Podaří se mu vůbec přežít?

 

Autor: Chloe Palov
Nakladatel: Metafora, s.r.o.
Jazyk: čeština
Počet stran: 408
Série: Caedmon Aisquith
Díl: 4
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7359-418-3
249 Kč

Zákaznické recenze

Kateřina

2.7.15

Na knize mě při výběru zaujal jak obal, tak anotace. Že se jedná o čtvrtý díl série, jsem jaksi přehlédla. Nutno říct, že tento fakt nehraje velkou roli. Kniha je samostatným příběhem a žádné souvislosti nechybí. Maximálně něco málo ve vztahu Edie a Caedmona, ovšem neměla jsem pocit, že by mi to nějak výrazně vadilo. Děj plyne rychle, má sice pomalý rozjezd, nicméně později je vše napraveno a přichází spád, který chytil. Templářská tématika mě táhne čím dál víc. Autorka si získala mou pozornost, takže mám chuť podívat se Caedmonovi na zoubek trochu blíže.
Celá recenze na vendi13.blogspot.cz

Pavel

1.7.15

Kniha Templářské tajemství mě vůbec nezaujala. Děj je plytký, chvilkami až skoro nudný. Hlavní postavy jsou nezajímavé a prázdné. Občas přehnané vulgarity knihu nevylepšují.

Radek

23.6.15

Chloe Panov-Templářské tajemství

Jedná se již o čtvrtou knihu kde je hrdinou Caedmon Aisquith a spolu se svou přítelkyní Edie se snaží zachránit svou dceru Analu, kterou má se svou láskou z univerzity Gitou. A samozřejmě o ní nevěděl.
Anala je unesena a její matka má únoscům dodat Kašparovo evangelium. Jinak Anala zemře.
Nechci říkat, že jsem něco podobného již někde četl. Četl a určitě podobný text četl každý z nás. Ale tady je všechno o něco lepší, je to taková směs, ale bývalý příslušník britské tajné služby pobaví každého nebo alespoň většinu čtenářů.

Rozhodně se mi tahle kniha líbí víc než třetí díl. Má lepší spád a je zajímavější. A na rozdíl od spousty podobných děl není hrdina nerozbitný. Dostává nakládačku, přerazí se na schodech.

Jednoduše mu budete držet palce, aby ono tajemné evangelium, pro které umírali křižáci a jeho dcera je v ohrožení, nalezl. Co se bude dít dál, nechci prozrazovat, protože je jen určité množství knížek, které se nám líbí a které čteme pořád do kola, přestože víme, jak všechno dopadne.
Takový Drákula je toho zářným vzorem.

Hana

22.6.15

Indka Gita Patelová pracuje jako kurátorka v muzeu v Kóčinu a náhodou narazí na informaci o templáři jménem Fortes de Pinós, který pátral mezi křesťany po evangeliu, který napsal Kašpar v roce 52 po Kristu.
Obrátí se na Vatikánský archiv, aby zjistila podrobnosti o jeho uvěznění a mučení na hradě Chinon ve Francii a oficiálně získala přístup k záznamům inkvizice.Dostane záznamy, ale ne z Vatikánu. Je od osoby, která se podepisuje jako Irenaeus.Ve stejný den je unesena její dcera Anala. Gita dostane e-mail, ve kterém stojí, že musí najít Kašparovo evangelium, jinak její dcera zemře. Musí to stihnout do pěti dnů.
Kniha je dobře napsaná, napínavá. Akční scény nejsou nijak přehnané, informace o historii jsou podány poutavě a nepůsobí jako poučování.

Zobrazit další doporučení Přidejte vlastní recenzi

249 Kč

Další knihy ze série