Zpět
 

Říjnový seznam

Dostupné formáty a ukázky

Říjnový seznam

 

Říjnový seznam

Jeffery Deaver

Žánr: Anglo-americké detektivky
Počet stran: 360
Nakladatel: Domino
Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou.  Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu.  Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do… (více)
169 Kč
Přidat do seznamu přání

Dostupné formáty a ukázky

O knize

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou. 

Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu. 

Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. 

Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam... 

Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.

 

Autor: Jeffery Deaver
Nakladatel: Domino
Překladatel: Míček Dalibor
Jazyk: čeština
Počet stran: 360
Rok vydání: 2015
ISBN: 978-80-7498-065-7
169 Kč

Zákaznické recenze

Petra

11.10.15

Neobyčejně talentovaný americký spisovatel Jeffery Deaver přichází s dalším úspěšným dílem, tentokrát pod názvem Říjnový seznam. Jedná se o mnohovrstevný a čtivý krimi román, který je opět napsán poutavým stylem a obohacen o překvapivé a šokující momenty. Autor skvěle vystihuje nejen charaktery svých postav, ale především okamžiky napětí a překvapivé šokující momenty, které my čtenáři, rozhodně neočekáváme. Ve svém nejnovějším příběhu skrývajícím se pod názvem Říjnový seznam dokázal překvapit i neobvyklou a jedinečnou kompozicí. Celý příběh totiž napsal od poslední události k samému počátku.

Tereza

30.8.15

Napsat příběh od konce k začátku vyžaduje velké úsilí. Deaver je ale mistr detektivních příběhů, který se s tím popral opravdu směle. Ač ze začátku působí poněkud zmateně, vše sedne na své místo a rozuzlení zápletky je více než překvapující. Říjnový seznam lze jen doporučit, pokud už máte plné zuby obvyklých detektivek a chcete vyzkoušet něco nového.

Monika

8.8.15

Tři důvody, proč jsem si koupila Říjnový seznam: * autor, * deaverovský absťák, *avízovaná zvláštnost - obrácená chronologie děje.
Deaver bez Lincolna Rhyma byla pro mě premiéra. S prvními stránkami spadne čtenář do děje rovnýma nohama, kdo je kdo a co je co, se může jen dohadovat. Po pár kapitolách jsem měla chuť s knížkou praštit, ztrácela jsem se v časové linii i v postavách. Ale zhruba ve druhé třetině jsem se "chytla", maličkosti začaly zapadat do sebe, děj odbíhal po hodinách zpátky a nutil mě strčit si sirky do očí a posunout večerku do brzkých ranních hodin. A pár stránek před koncem přišel jako pecka mezi oči kolosální zvrat v ději a já se culila jako sluníčko, které za okny pomalu vycházelo. Závěrečná, či vlastně první kapitola, už všemu jen nasadila korunu. Deaver umí brilantně rozvinout děj, několikrát jej zvrátit a připoutat tak čtenáře. Ale to celé zvládnout při vyprávění děje ve třech dnech, od konce k začátku, nevyzradit nic předčasně a dokázat napnout i v drobnostech čtenáře až do konce? Mistrovské! Klobouk dolů, pane Deavere...

Sylva

16.7.15

Kniha je plná neuvěřitelný dějových zvratů. Už jenom to, že dějová linie příběhu se vypráví od konce na začátek je naprostá novinka. Autor ovšem dokázal, že to jde , a na konci knihy si řeknete, že naopak by to pak nebylo vůbec ono. Nejpve mi trvalo, že jsem se dějově "chytla", ale pak už to bylo velice strhující čtení. A konec mě naprosto dostal, protože takovéhle rozuzlení zápletky jsem opravdu nečekala. Je neuvěřitelné, jak se celý příběh může vyvinout. Pro ty, kteří máte rádi detektivky, určitě si tuhle knihu nenechte ujít.

Zobrazit další doporučení Přidejte vlastní recenzi

169 Kč