Zpět
 

Přízrak

Dostupné formáty a ukázky

Přízrak

 

Přízrak

Jo Nesbo

Žánr: Severské detektivky
Počet stran: 515
Nakladatel: Nakladatelství KNIHA ZLIN s.r.o.
Série: Harry Hole
Díl: 9
9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na… (více)
199 Kč
Přidat do seznamu přání

Dostupné formáty a ukázky

O knize

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem fiolin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.

Autor: Jo Nesbo
Nakladatel: Nakladatelství KNIHA ZLIN s.r.o.
Jazyk: čeština
Počet stran: 515
Série: Harry Hole
Díl: 9
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7473-221-8
199 Kč

Zákaznické recenze

Jana

2.6.15

Napínavé čtení, trochu drsné z prostředí drogových závislých, ale plné zvratů. Doporučuji

Michal

11.4.15

Pro mne byla tato kniha naprosto neuvěřitelná. Na základě některých recenzí jsem k ní přistupoval opatrně. Jaké bylo ovšem mé překvapení. Vskutku osudový příběh pro našeho hrdinu. Ani jsem tolik nevnímal kdo koho vydírá, manipuluje či likviduje. Byl jsem zcela fascinován vším co musí Harry zažít a provést aby se dostal k cíli, kde na něj čeká ... No prostě konec mne úplně rozsekal. A když vzápětí začnete číst Policii, tak vám zaručuji, že knihu nebudete chtít odložit.

Nikola

13.3.15

Tolik logických lapsů, neuvěřitelných rozhodnutí a béčkové akce upomíná na hollywoodské postupy - najmout scénáristu, který zkopíruje postupy úspěšnějšího autora a cíleně napíše scénář pro levné béčko. Nechci si u tohoto typu detektivek říkat, takovou blbost vzývaný hrdina udělat nemůže (Phil Marlowe je výjimka).

Adéla

9.2.15

Z drogového prostředí existuje několik mnohem lepších knih, Nesbovi jsem to nějak nevěřila. Napínavý byl až úplný závěr. Kapitoly jsou useknuty moc násilně a je to spíše na škodu, místo aby to zvyšovalo chuť číst dál.. Tohle se zkrátka Nesbovi příliš nepovedlo.

Marie

9.1.15

Skvělé jako všechny autorovy detektivky. Jenom konec mě zklamal ....

Siva M.

6.1.15

Tak od tohohle jen tak neodejdete. Přízrak je temný, nemilosrdný, ale na druhou stranu také velmi procítěný a do poslední stránky naprosto vypiplaný román. Prostě je to třída.

Světlana

27.10.14

****

Zobrazit další doporučení Přidejte vlastní recenzi

199 Kč

Další knihy ze série