Zpět
 

Lovci

Dostupné formáty a ukázky

Lovci

 

Lovci

František Kotleta

Žánr: Akční fantastika
Počet stran: 305
Nakladatel: Epocha
Kupte si elektronickou knihu a získejte slevu 45 % na nákup papírové knihy na stránkách nakladatele: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=720 Nový román Františka Kotlety ve stylu debutové trilogie Bratrstvo krve. Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými… (více)
189 Kč
Přidat do seznamu přání

Dostupné formáty a ukázky

O knize

Kupte si elektronickou knihu a získejte slevu 45 % na nákup papírové knihy na stránkách nakladatele: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=720

Nový román Františka Kotlety ve stylu debutové trilogie Bratrstvo krve.

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska.
Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…

František Kotleta (*1981)
Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, kterou pro neohrožené občanské a politické postoje perzekvovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. Její pozoruhodná kariéra agentky CIA, která po celá osmdesátá léta deptala svými úspěchy jak StB, tak KGB, dosud nebyla publicisticky zpracována a je zahalena železnou oponou ukovanou z tajemství, mýtů, legend a polopravd. V polovině devadesátých let zmizela v Brazílii a nejsou o ní žádné zprávy.
O Kotletově otci se také nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu. Podle zlovolných bruntálských jazyků jím ale může být prakticky kdokoliv, kdo kdy ušetřil padesát korun a mohl si dovolit krátké, avšak vzrušující dobrodružství v ilegálním nevěstinci, který Kotletova matka příkladně vedla jako zástěrku svých špionských aktivit.
Po dramatickém útěku matky do Polska se Kotleta od svých šesti let musel v jesenických lesích skrývat před StB, která jej chtěla využít v nátlaku na agenty CIA spojené s jeho matkou. Tři roky se malý František schovával v jeskyních a zemljankách, které si vykopal jen s pomocí primitivních nástrojů. Živil se vodou ze studánek, kořínky, žaludy, syrovým kamzičím masem a tím, co ukradl polským turistům. Po revoluci se vrátil do Bruntálu a v deseti letech se pustil do podnikání spolu se svým starším bratrem Josefem, který tuto neradostnou dobu prožil pod ochranou Lecha Walesy v gdaňských loděnicích. Spolu pak nejen založili rodinné řeznictví, ale obnovili i někdejší nevěstinec své matky.
Františkův krátký život je pestrý na mnohé zvraty. Dva roky třeba strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.
K literatuře se dostal až ve výkonu trestu, kde se seznámil s dílem velikána české akční sci-fi Jiřího Kulhánka. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byla jednoznačným zásahem do černého.
Trilogie Bratrstvo krve (2010–2013) je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře.
V posledních letech jsou o životě Františka Kotlety jen velmi kusé zprávy. Rok 2011 strávil hlavně v brazilském pralese, kde pátral po své záhadně ztracené matce. Americký novinář James Dalton, který se dlouhodobě věnuje monitorování aktivit CIA, ve svém článku ve Washington Post naznačuje, že Kotletova matka byla unesena na objednávku mexických drogových kartelů a dává proto jejímu synovi za vinu masakry na žoldácích kartelů, které tak sugestivně ve své baladě Smrt, všude jen smrt ztvárnil lidový bard Juan Estevéz Alvaréz.
Na konci roku 2012 však britská BBC několikrát uvedla, že se František Kotleta pohybuje ve městě Aleppo, které se stalo ohniskem střetů mezi vládními vojsky a povstalci. Jaká byla ovšem role Františka Kotlety v tomto konfliktu a jaké byly jeho skutečné aktivity v Sýrii, si nedovolil odhadnout ani ruský investigativní reportér Juraj Šiškov, který na svém opozičním blogu napsal: „Putin by válku v Sýrii i vyhrál, ale ten český řezník mu to prostě nedovolí.“ Víc už se patrně nedozvíme, protože Juraj Šiškov se tři dny po publikaci tohoto článku oběsil ve svém bytě. O skutečném důvodu jeho smrti panují mezi opozičními politiky pochybnosti.
V roce 2013 citoval izraelský vojenský rozhlas svůj zdroj z kontrarozvědky, podle kterého se Kotleta ze Sýrie přesunul do Iráku, kde stál za atentáty na prominenty Islámského státu. V roce 2014 však jeho stopa na Blízkém východě mizí a Izraelci dokonce vypustili zprávu, že byl islamisty dopaden a popraven. Této informaci však nikdo v Evropě nechtěl uvěřit. CIA ji dokonce veřejně dementovala, když její mluvčí prohlásil, že dřív se homosexuál stane v Rusku prezidentem, než někdo dostane Kotletu na záda.
Rozhlas článek na svém webu později v tichosti stáhl. Počátkem roku 2014 se totiž Kotleta živý a zdravý objevuje na Ukrajině, kterou na podzim opouští po přestřelce s ruskými agenty, z nichž přežil jen jeden, který nakonec emigroval do Kanady. Zde nečekaně při psaní svých pamětí s názvem: „Přihlásí se Kotleta o vládu nad Ruskem?“ záhadně mizí ze svého domu, a to beze stopy. Nedopsaný rukopis putuje do trezoru kanadské policie, z něhož se však také záhy ztrácí. Kvůli následnému skandálu rezignuje kanadský ministr vnitra.
O obsahu rukopisu kanadská média divoce spekulují. Podle jedné verze je Kotleta nejen synem Michaila Gorbačova, ale po matce je dost možná i posledním potomkem ruských carů a má v plánu se jednou ujmout svého dědictví. Ruské ministerstvo zahraničí si kvůli článku, který tyto spekulace rozvířil, nechalo v kanadských denících jako reakci zaplatit reklamní kampaň s názvem: „Ani car, ani Kotleta, ale Putin!“
A Kotleta? Nejnovější zprávy o něm pochází z kurdských oblastí v Iráku zmítaném občanskou válkou. Kotleta se zde údajně potřetí v životě žení s kurdskou odstřelovačkou Aišou, což nelibě nese hlavně jeho první manželka Nataša, která na Antarktidě pracuje na výzkumu kmenů ptačí chřipky. (Podle údajů Greenpeace zde vyšlechtila nový druh tučňáka s názvem Fanda Tenzmrdaobšourník, který ovšem záhy sama vyhubila zmutovaným virem ze své laboratoře).
Co se literatury týče, je s podivem, že si František Kotleta na ni najde čas. Po Bratrstvu krve vypouští v letech 2013–2014 dvoudílnou Perunovu krev o boji českých veteránů se slovanskými bohy a koncem roku 2014 vychází samostatná kniha s názvem Příliš dlouhá swingers party. Na konec roku 2015 pak nakladatelství Epocha ohlašuje knihu s názvem Lovci.

Autor: František Kotleta
Nakladatel: Epocha
Jazyk: čeština
Počet stran: 305
Rok vydání: 2015
ISBN: 978-80-7425-259-4
189 Kč

Zákaznické recenze

Ondrej

4.10.15

Tak tohle bylo opravdu slabe. Vtipy jsou vetsinou vynucene a dost trapne. Pribeh celkem ok.

Jiri

5.9.15

Čím víc akce, tím víc Kotleta? Jenže už to začíná nudit a oslavné ódy v závěru to spíše zhoršují.

D.

5.9.15

ale stále stojí za přečtení.

Roman Štědronský

17.7.15

Narozdíl od "Příliš dlouhé swingers party" tenhle román opět pěkně odsýpá, jak jsme u Kotlety zvyklí. A opět je plný ironických průpovídek a přiléhavých komentářů světa, který nás obklopuje. Nicméně nejde nijak za zaběhnutou autorskou šablonu a zůstává tak v běžném průměru - nic víc, ale ani nic míň.

Vladimír

17.7.15

Na knihu jsem se dost těšil a schválně jsem čekal, až bude v prodeji celá, abych si jí vychutnal jako celek. A vyhnul se případným chybám. Což se tak úplně nepovedlo. Je tam pár pasáží, kdy jsem listoval tam a zpět a pátral po tom jestli jsem to blbě přečetl nebo to tam prostě není/je napsané. Nicméně z knihy jako takové jsem lehce rozpačitý. Po přečtení jsem dlouho přemýšlel co bych o ní napsal a v podstatě mě vůbec nic nenapadlo. Ono to není špatné, ale rozhodně to není taky žádná pecka. A to je možná trochu problém, čekal jsem Bratrstvo nebo Peruna a tohle bylo sice čtivé, ale pro mě ničím výjimečné. Popravdě se víc bavím u všech těch recenzí, potažmo doslovu v knize, kdy autoři oslavně píšou v mistrově stylu a snaží se být cool.

Josef

16.7.15

Bohužel na rozdíl od předchozích knih Františka Kotlety mě tato zklamala. Ze zajímavého nápadu a celkem dobře navrženého prostředí nedokázal FK vykřesat to co v Perunově krvi, nebo v Bratrstvu krve. Příběh upaluje dopředu jak zběsilý, od druhé třetiny knihy jsem měl neodbytný pocit, že to autora nebaví a chce to mít rychle z krku. Nehledě na to kniha obsahuje mnoho faktických chyb. Občas, že co se stane v jednom odstavci v druhém jako by nebylo. <BACHA Spojler> Příkladem budiž souboj s Lunou, která v jednom odstavci přijde o jedno oko aby v zápětí přišla o obě "zároveň".

Adéla

13.7.15

http://adelaberanova.blog.idnes.cz/c/469171/kotletovi-lovci-masakr-podle-nejdivocejsich-snu.html

Lucia

12.7.15

Vyborne prostredie, to sa mi naozaj pacilo - vykreslenie atmosfery. Inak sa podla mna jedna sice o akcny ale hodne nenarocny dej. Prekvapivo ziadny sex :) Urcite lepsie dielko ako Prilis dlouha swingers party, ale na staru tvorbu to stale nema..

jarda

11.7.15

proste poradna kotleta, kdyz ji milujes tak neni co resit :)

Luboš

8.7.15

Po celkem nudné a nezajímavé Příliš dlouhé swingers party návrat Kotlety v plné síle. Přečetl jsem Lovce na jeden zátah a určitě se k nim několikrát vrátím. Jsem zvědavý jestli autor využije partu superhrdinů kterou zde vytvořil k dalšímu pokračování.

Martin

7.7.15

Tak pane Kotleto, Vy jste se nám ale pěkně umírnil, což je z mého pohledu jedině dobře. Rád dám přednost pěknému příběhu s nádechem cyberpunku, před řekami krve a spermatu. Mimochodem ten tolik zmiňovaný sex byl jako kde ? Pokud bych to mněl porovnat s Žambochem a jeho "In Nomine Sanguinis", tak tenhle příběh byl živějšší, bylo v něm několik velmi originálních nápadů a celkově mne prostředí bavilo víc nicméně jinak se jedná o naprosto totožné schéma.

Petr

3.7.15

Už na první pohled je jasné, že se čtenáři mají opět na co těšit. Klasický koncept marvelovských hrdinů a padouchů Kotleta uchopil po svém. Nafoukl ho do megalomanských měřítek, pak udělal redukujó do krabičky a celý koncentrát pak vypustil do ulic Prahy z nedaleké budoucnosti, která dýchá vším jen ne pozitivní atmosférou.

Co tedy na čtenáře čeká? Černý humor, brutální násilí, sex, nadsázka a ironie nebo láska? Ehm..pardon, ta se tady ocitla jaksi omylem, ale když už tady je…Fanoušci se mohou zkrátka těšit na Kotletu, tak jak ho mají nejraději. Pěkně krvavého, okořeněného černým humorem a sexem, i když toho si tady na jeho poměry užijeme trochu míň. Asi nám malinko měkne a stárne řezník jeden.

Upřímně, neřeknu vám, jestli jsou Lovci tím úplně nejlepším co František Kotleta napsal, toto hodnocení nechám na každém z vás. Jedno vám však mohu slíbit už teď. Budete se bavit a to královsky, ostatně to už je u tohohle autora běžná věc. Největším záporem knihy tak zůstává fakt, že moc dlouho nevydrží, a tak po dočtení nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat na další kousek, tohohle fantastického mága z Bruntálu.

Martin

29.6.15

Eňoňůňo námět a po "swingers párty" opět návrat ke Kotletovi tak jak ho mám rád.
Teď si ale asi ukoušu nehty až k loktům při čekání na zbylých 70% knížky.

Zobrazit další doporučení Přidejte vlastní recenzi

189 Kč