Zpět
 

Konec prokrastinace

Dostupné formáty a ukázky

Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno

 

Konec prokrastinace

Petr Ludwig

Žánr: Osobní rozvoj
Počet stran: 272
Nakladatel: Jan Melvil Publishing
Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?… (více)
259 Kč
Přidat do seznamu přání

Dostupné formáty a ukázky

O knize

Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?

Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.

V knize se dozvíte

  • Co dnes věda ví o tom, proč věci odkládáme, jsme nerozhodní a neefektivní.
  • Jak sebe motivovat tak, aby nás práce bavila, naplňovala, a přesto nás méně unavovala.
  • Jak se zbavit závislosti na nebezpečné vnější motivaci.
  • Jak se nestát cílovými feťáky, lidmi, kteří jsou závislí na dosahování stále větších cílů.
  • Jak lépe motivovat a inspirovat blízké, klienty nebo kolegy.
  • Jak se zbavit špatných návyků s minimálním rizikem jejich návratu.
  • Jak si na libovolně dlouhou dobu osvojit nové návyky a co dělat když návyk přerušíme.
  • Jak pracovat s všudypřítomnou rozhodovací paralýzou a vlastní neobjektivitou.
  • Jak si zorganizovat každý den a celý život tak, abychom dělali na prvním místě to, co má pro nás opravdový smysl.
Autor: Petr Ludwig
Nakladatel: Jan Melvil Publishing
Jazyk: čeština
Počet stran: 272
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87270-21-9
259 Kč

Zákaznické recenze

Aneta

3.3.15

Jak se zbavit chorobného odkládání povinností a vést obecně šťastnější a naplněnější život – to by mohl být podtitul knihy Konec prokrastinace od Petra Ludwiga. Knihy s takovými slibujícími hesly mě nikdy v knihkupectví nelákají. Jak by mohlo přečtení knihy změnit můj život? Ludwig ale střízlivě nabízí pouze vhodné nástroje, práci a rozhodování naštěstí nadále nechává na svých čtenářích.

Nikdy jsem nefandila motivačním titulům, které svým čtenářům slibují nekončící úspěch, přívaly kapitálu nebo zástup perfektních partnerů. Přiznám se, že jsem na první pohled do podobného „ranku“ řadila i knihu Konec prokrastinace. Když se mi ale dostala do ruky, velice příjemně mě překvapila. Autor v ní popisuje řadu postupů a možných řešení, které pomohou nejen při chorobném odkládání povinností. Velkým plusem knihy je pro mě střízlivost – autor neslibuje, že samotné přečtení publikace nám zajistí světlejší zítřky, ale aby se tak stalo, musíme dodržovat řadu pravidel a životních zlepšováků, které by nám v dlouhodobějším horizontu měly skutečně zajistit šťastnější život.

Velkým plusem je pro mě názorné převedení použitých konceptů do srozumitelných nákresů a jejich podbarvení konkrétními příklady. Jak vysvětluje i sám autor, v budoucnu stačí knihu jen prolistovat a pohledem na ilustrace si okamžitě připomenout všechny popsané postupy. Nejvíce mě oslovil asi koncept takzvaného Křečka. Ačkoli vysvětlený problém se zdá samozřejmý, mně osobně udělal celkem jasno v několika životních situacích, které jsem už chtěla nějakou dobu vyřešit a neodvažovala jsem se.
Myslím, že lidem, kteří mají skutečný problém s prokrastinací nabízí kniha komplexní řešení jejich situace. Napřed ale musí sami chtít, protože k tomu je ani žádná kniha sama o sobě nikdy nepřinutí.

Petr

10.2.15

Autor píše v knize s nadšením pro věc, které se při čtení dostane i trochu na vás. Pochopíte proč prokrastinujete a dostanete nástroje k obraně. Kniha neslibuje, že se po jejím přečtení z prokrastinace okamžitě dostanete. Máte však účinnou příručku pro práci na sobě. Protože nakonec je ten boj na vás. Když však poznáte svého nepřítele a máte proti němu správné zbraně, hned se bojuje lépe.

Marketa

7.2.15

Nemám ráda knížky o seberozvoji, tahle se mi ale líbila. Některé nástroje jsou užitečné a některé už v trochu jiné podobě vlastně používám. Pokud někdo vážně chce bojovat s prokrastinací, s klidem bych mu knihu doporučila. Celá recenze zde: http://bezcukrik.tumblr.com/post/110348736870/recenze-petr-ludwig-konec-prokrastinace

Zobrazit další doporučení Přidejte vlastní recenzi

259 Kč